איך להתגבר על בעיות אורתופדיות ללא ניתוח?

Back pain of business person

בעיות אורתופדיות מהוות קושי וכאב רב לסובלים מהן. כאשר המצב מחמיר, הרפואה הקונבנציונאלית לרוב תפנה לניתוח שלעיתים יביא להטבה במצב או לחילופין ייצר בעיות נוספות בהמשך. כיום בשנת 2022 אנו יודעים כי יש פתרונות אלטרנטיביים אורתופדיים שיכולים לעזור מאוד לפני הפנייה לניתוח. בכתבה הבאה ריכזנו מספר פתרונות כמו התאמת מדרסים או טיפול העובד על מערכת השלד שיש להם הצלחה מוכחת בקרב הסובלים.

היעזרות בכירופרקטיקה

הכירופרקטיקה היא תחום רפואי טבעי המסייע בשיפור הפרעות תפקודיות בעמוד השדרה ומפרקי הגוף. בכירופרקטיקה משתמש הכירופרקט בכוח הידיים שלו והתמקדות בנקודות מסוימות לאורך עמוד השדרה על מנת להחזיר אותו למצב תקין גם תפקודית וגם עצבית. טיפול זה מתאים לאנשים שחשים כאבים באזור עמוד השדרה וירידה בתפקוד של הגוף ומערכת השלד. הטיפול מתבצע על ידי מכונים מורשים מטעם משרד הבריאות ותדירות הטיפול מתחילה מפעמיים בשבוע ויורדת בהתאם למצב המטופל. הכירופרקט מתבסס בטיפול על צילומי רנטגן ו-MRI המשקפים את הבעיה ממנה אתם סובלים ובהתאם לכך מתאים את הטיפול.

היעזרות במכון אורתופדיה

אנשים שסובלים מבעיות בכפות הרגליים, בברכיים או בגב, יוכלו לפנות לשירותים של מכון אורתופדיה מוסמך. במכונים השונים ברבי הארץ יציעו לכם מגוון פתרונות שעוזרים לייצר יציבה נכונה של הגוף. בין המוצרים תמצאו את המדרסים שמטפלים בבעיות של מנח לא נכון של כף הרגל הגורם ליציבה לא נכונה וכאבי גב, נעליים אורתופדיות, חגורות גב ועוד. כחלק משירותי מכון אורתופדי יבצעו הערכה של מצבכם באמצעות צילומי רנטגן או MRI ויתאימו עבורכם את האביזרים הנכונים למצב.

שימוש ברפלקסולוגיה

הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול הוליסטית המתבססת על ההנחה כי לכל אזור בגוף קיים אזור על כף הרגל שניתן לגרות אותו באמצעות לחיצות. ההנחה שפעולת הגירוי מייצרת תגובה של הגוף הפועל לריפוי של המקום. במידה ואתם סובלים מבעיות אורתופדיות, הרפלקסולוג יוכל לזהות זאת בכף הרגל שלכם ובעזרת לחיצות נכונות וגירוי האזורים, יוכל לעזור לכם להיפטר מהכאבים.

האם טיפולים אלו בעלי הצלחה ובאמת מונעים כניסה לניתוח?

בהרבה מן המקרים טיפולים אלו עוזרים מאוד ונמצאו יעילים במידה והמטופל מתמיד ומבצע את התרגילים שניתנו לו להשלמת התהליך. בכל מקרה, כדאי לנסות לפני שמחליטים לפנות לניתוח שהוא הפתרון האחרון שכדאי לקחת בחשבון. לאחר ניתוח האזור לעולם לא יחזור למה שהוא היה לפני ויכול להיות שאולי התפקוד יחזור, אך סביר שהוא יחזור לתקופה מסוימת ולאחר מכן תמשיכו להתמודד עם הכאבים. המטרה בטיפולים המשלימים היא לייצר טיפול טבעי שפונה לשורש הבעיה.

איך להחליט על הטיפול המתאים?

לפני שאתם בוחרים בטיפול מסוים, מומלץ לבצע בדיקות דימות ואיתן להגיע לייעוץ של רופא וייעוץ במכונים השונים. בעזרת הייעוץ כבר יאמרו לכם האם טיפול מסוים יוכל לעזור לכם ומהם אחוזי ההצלחה. בעת הבחירה, חשוב מאוד להתמיד עם התהליך על מנת לראות תוצאות בטווח הקצר והארוך. חוסר התמדה עשויה לחבל בהצלחת הטיפול וזה מצב שאנו רוצים להימנע ממנו. המטרה העיקרית היא להגיע לפתרון מהשורש ולמנוע ניתוח.

כותב המאמר רפאל קייקוב בעלים של רשת מכוני אורטופדיה עקב אכילס

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן