על הקשר בין צמחי מרפא לזיכרון

Herbs in mortar

לזכור זה אחת היכולות הכי חשובות שיש למח האנושי. בין אם מדובר על זיכרונות של אירועים מהחיים, בין לזכור חומר למבחן חשוב או לזכור את הספרות של כרטיס האשראי. הזיכרון מלווה אותנו יום יום כל הזמן. דרך שיכולה לשפר את היכולת הזו היא באמצעות צמחי מרפא. על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

מהו הזיכרון

תהליך הזיכרון כולל קליטה של מידע, עיבודו ואחסון שלו במח ושימושו בעת הצורך. כאשר ישנו זיכרון לטווח קצר שאם המידע נקלט בו בצורה טובה ומרוכזת הוא יכול לעבור לחלק של זכרו לטווח ארוך שם הוא מאוחסן בצורה עמידה. זיכרון יכול להיות כל מידע שאנחנו קולטים מהסביבה דרך חמשת החושים של שמיעה, מישוש, טעם, ריח וראיה.

 

הפרעות בזיכרון

ראשית, הן יכולות להופיע בשלבים של תהליך הזיכרון. הן לרוב קורות בגיל מבוגר בעקבות ניוון של התאים במח. תסמינים לכך יכולים להופיע בדרכים של קושי בתכנון סדר יום, נטיות לשכוח אירועים שקרו לא מזמן, שינויים במצב רוח, קושי בפתרון בעיות "רגילות" ועוד. אין ספק כי עלולות להיות לכך השפעות רבות על היום יום של האדם ועל ההתנהלות השוטפת בפעולות פשוטות יחסית.

אבחון פורמלי

במידה ותרצו לבדוק האם יכולת הזיכרון שלכם אכן נחלשת או נפגעת תוכלו לבצע את אחד מהמבחנים שנועדו לכך. ישנו מבחן שיותר מנטלי וכולל תשאול מקיף בו נבחנות יכולות החשיבה, הזיכרון לטווח אורך וקצר. בין היתר בודקים גם אוצר מילים, דיבור ועוד. בחלק השני מבוצע אחד ממבחני הזיכרון שבאמצעותם ניתן לבחון את התפקוד הקוגנטיבי. ביניהם נכללות בדיקות דם, מבחן השעון, בדיקה נוירולוגית ועוד.

 

איך אפשר לטפל?

ישנן שיטות לחיזוק הזיכרון ביניהן תרופות מסוימות, פעילות גופנית ואימון ותרגילים לשיפור וחיזוק הזיכרון שנועדו לסייע למח בתפקודו התקין וכך להתאמן על איכות יכולות הזיכרון. כמו כן, ישנם צמחי מרפא שלהם סגולות מיוחדות העוזרות לשיפור וטיפול בבעיות של זיכרון.

בין הצמחים נמצא הג'ינקו דו אונתי שהוא המוכר ביותר לצורך זה. בתהליך מסוים הצמח עוזר לזרימת הדם למוח ובנוסף, יש בו נוגדני חמצון שעוזרים לשמור על תאי הדם במוח. ישנו גם את הג'ינסנג צמח רב שנתי ששורשיו מכילים חומר פעיל שמסייע בשיפור הזיכרון. כמו כן, שיח טרופי ששמו גוארנה ידוע בתכונות ממריצות ומועיל לשיפור של יכולת הזיכרון. בנוסף להם ישנם צמחים נוספים.

חשוב לדעת

שימוש בצמחי מרפא הוא טוב עבור מטרה זו, אך חשוב להתייעץ אם אדם מוסמך בכדי להבין מינונים והתאמה של הצמח למאפיינים האישיים הספציפיים שלכם. כמו כן, עשויות להיות השפעות מורכבות של צמחי המרפא על הגוף ולכן חשוב לבחון זאת בקפידה לצד היתרונות הרבים שלהם.

 

בסיכומו של דבר

זיכרון הוא אחד הדברים החשובים בחיינו. כחלק מתהליך הבגרות גם יכולת עלולה להיפגע או להיחלש ולכן חשוב לדאוג לה. בין היתר ניתן להשתמש בצריכה של צמחי מרפא שעשויים לסייע בשיפור הזיכרון ושמירה על התאים במח שאחראים לכך. חשוב להיוועץ עם איש מקצוע מוסמך כאשר מעוניינים לצרוך בצמחים אלה ולהתאים אותם באופן אישי אליכם ולגוף של

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן