ריחן בזיליקום לטיפול בחרדות ומתח

Human brain drawing and healthy fresh food on the table

אלפי אנשים סובלים מתופעה של מחשבות טורדניות, מלחיצות או מפחידות, שמתבטאות במתח בגוף ובנפש.

זה יכול להפריע בשינה, בנהיגה, בעבודה או להופיע ככאב פיזי ועייפות. ידוע היום שסטרס הוא מגביר של כל חוסר איזון שקיים בגופנו ולכן מומלץ לחיות תוך כדי הקשבה לגופנו ולאיתותיו.

רמת החרדה/המתח משתנה מאדם לאדם בהתאם לחוויותיו האישיות בעבר והעומס שבו הוא מצוי בהווה. שהות ממושכת תחת עומס וחרדה מזיקה לבריאותנו הגופנית והנפשית, אך בהחלט ישנן דרכים להקל ולטפל בבעיה.

איך ריחן בזיליקום עוזר בטיפול בחרדות ומתח?

ריחן בזיליקום לטיפול בחרדות ומתח, הוא אחד הצמחים האפקטיביים ביותר ממשפחת האדפטוגנים – צמחים שמשפרים את יכולת הגוף להתמודד עם מתחים, חרדות, עייפות וטראומה.

העלים שלו עמוסים בכל טוב ומכילים טאנינים (שקיימים גם ביין וידועים כמפרקי שומנים בדם), נוגדי חמצון ושמנים אתריים שנותנים לו בין השאר את הארומה המוכרת. יש בו גם את הוויטמינים A ו C, אבץ, קלציום, ברזל וכלורופיל.

כאשר אדם טרוד במחשבות טורדניות, לא ישן טוב, לא אוכל טוב, החרדה מתבטאת ביתר שאת ויכולה אף להביא לדיכאון, לשמחתנו ריחן בזיליקום לטיפול  בחרדות ומתח מסייע במקרים הללו.

הריחן נפוץ בשימוש ברפואת האיורוודה ההודית שם הוא נקרא טולסי ומטפל בין השאר בהפרעות שינה, לחצים נפשיים ועצבנות, וויסות רמת כולסטרול, אסטמה, סילוק רעלים, כאבי פרקים, שיפור העיכול וטיפול בכיבים, חיזוק הלב וויסות ללחץ הדם, ואף איזון רמת הסוכר בגוף

למרות כל התועלות הנפלאות של ריחן בזיליקום לטיפול בחרדות ומתח ואף על פי שאין תופעות לוואי ידועות, הוא לא מומלץ במינונים גבוהים לשימוש ארוך טווח.

איך לנוטלים ריחן?

רופאי איורוודה ממליצים לשתות את העלים בתה, מכיוון שאין בו קפאין אפשר גם באופן יום-יומי.

כיום קיימות כבר תמציות וכמוסות לצריכה במינונים שונים בהתאם לצורך האישי, נטילת 500 מ"ג של כמוסות בזיליקום פעמיים ביום, מקטינה באופן משמעותי את עוצמת החרדה

בנוסף לשימוש בריחן בזיליקום לטיפול בחרדות ומתח, מומלץ תמיד לחשוב על אורח החיים ולשים לב: האם ישנים מספיק, אוכלים מזון שהוא טוב לנו, נושמים כראוי ומבצעים פעילות גופנית.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן