מהן הסגולות הרפואיות של קפה ומתי כדאי לשתות אותו?

Coffee background with coffee and portafilter

ברפואה המסורתית יש מקום של נכבד לקפה איכותי ולא מעט סגולות אשר נקשרו בצריכה קבועה שלו. החל משיפור ביכולות הקוגניטיביות, דרך פעולה תקינה של המעיים ועד למלחמה בסרטן – בזכות היותו נוגד חמצון איכותי. הצטרפו אלינו לכתבה הבאה וגלו מדוע כדאי להוסיף קפה לחיים בריאים יותר ומתי כדאי לצרוך אותו.

שיפור ביכולות הקוגניטיביות

לקפה כמו גם לשוקולד, יש מרכיבים אשר עשויים לשפר חלק מהיכולות הקוגניטיביות לפרקי זמן מסוימים. למעשה, לקפה יש מספר של תהליכים אשר הוא מעורר במוח ולכן צריך לשתות אותו בתבונה. שתייה של ספל קפה אחד בבוקר עשויה לעשות טוב למצב הרוח ולחדות המחשבה. אולם אין לשתות יותר מכמה כוסות ביום משום שהעניין עלול לגרום לעלייה בנטייה לרגזנות ולהפחית את השלווה הפנימית.

עזרה לפעילות תקינה של המעיים

כמו שרובינו יודעים יש קשר ישיר בין שתיית קפה על בטן ריקה לבין היציאות שלנו. למעשה, הקפה עשוי לזרז את פעילות המעיים ולכן כדאי לצרוך אותו במידה הנכונה ובזמן המתאים. הקפאין אשר נמצא במרכז כל פולי הקפה, עשוי לזרז את תהליכי העיכול ולכן בתרבויות רבות אנו רואים כיצד שותים את הקפה בסיום הארוחה. ראוי לזכור שגם לתה יש מרכיבים של קפאין ולכן אין זה פלא שבתרבויות אחרות שותים אותו בסוף הארוחה.

שמירה על התאים ומניעת סרטן

שורה של מחקרים קשרו עם השנים בין שתייה של קפה ובין אחוז נמוך של התפתחות גידולים סרטניים בגוף. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהקפה נחשב לחומר אשר נלחם ברדיקלים החופשיים אשר נמצאים בגופינו או במילים אחרות: הקפה הוא אחד האנטי אוקסידנטים (נוגדי החמצון) החזקים ביותר שיש בטבע. לכן יש כאלו אשר אף לוקחים קפסולות של קפה אולם תמיד עדיף לקחת מוצר טבעי אם ניתן להשיג אותו באופן קל ופשוט

ומתי כדאי לצרוך את הקפה?

מומלץ לצרוך את הקפה בתחילת היום או במהלכו ולא בשעות הערב. לקפה, יש נטייה לגרום לערנות יתרה ולכן אסור לשתות אותו בשעות הערב משום שהדבר עלול לגרום לקשיים בשינה. יתרה מכך, מכיוון שהקפה ידוע בכך שהוא חומר משתן (קרי גורם למתן שתן) בדומה לחומרי אלכוהול רבים, אין לשתות אותו בסמוך לשינה. העניין עלול לגרום לכך ששלפוחית השתן תלחץ בשעת הלילה ותיאלץ אתכם לקום לצורך מתן שתן.

לסיכום, הקפה הינו בעל סגולות רפואיות רבות ברפואה העממית ודרך נהדרת להתמודד עם שורה של בעיות רפואיות. יחד עם זאת, לכל דבר יש עת ולכן גם לקפה יש זמן. רצוי לשתות אותו בשעות הבוקר עד הצהריים ולהימנע משתייה שלו בשעות הערב או בסמוך לשינה.

לקניית קפה טחון איכותי בקרו באתר של בורשטיין https://bursteinstore.co.il/ ותוכלו להעשיר את גופכם באחד מנוגדי החמצון החזקים ביותר בטבע.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן