חרדת נטישה בזוגיות – טיפול טבעי

Breakup of couple with man and sad girlfriend outdoor. Divorce, couple, love, pain concept

בכדי להבין טוב יותר מהי חרדת נטישה בזוגיות ננסה להסביר קודם מהי חרדת נטישה באופן כללי אצל אנשים בוגרים (ולא ילדים). לאחר מכן אסביר על ההקשר של חרדת נטישה למקום הזוגי.

מהי חרדת נטישה באופן כללי?

חרדת נטישה אצל אדם בוגר נובעת כתוצאה מטריגר מסויים כגון: פרידה זוגית, פרידה מחפץ, פרידה בעקבות מוות, פרידה בעקבות עזיבה לחו"ל ועוד.

עבור מי שסובל מחרדת נטישה הטריגר מגיע משום מקום וממקום מלא נהיה ריק. רק עצם המחשבה על אותו הריק הסובל מחרדת נטישה סובל מתחושות לא נעימות של:

  • כעס
  • בלבול
  • חרדה
  • פחד
  • חוסר אונים
  • בדידות
  • מחשבות טורדניות ושליליות
  • ועוד

בהרבה מקרים בהם הסובל מחרדת נטישה סובל מאותם תחושות ומחשבות הוא מביא למצב של שיתוק וחוסר יכולת לפעול או לעשות דבר. במקרים נוספים או במקרים שבהם חרדת הנטישה מתמשכת זה עשוי לפגוע בגוף ע"י כאבי ראש, כאבים בכתפיים, רגליים כבדות, חוסר שינה ועוד.

חרדת נטישה בזוגיות ובקשר רומנטי

במקרים של זוגיות לא משנה גבר או אישה עשוי אחד הצדדים לחוות חרדת נטישה בזוגיות. במקרים של פרידה מאותו בן זוג לאחר תקופה ממושכת נכנס הריק והחוסר והסובל מחרדת נטישה בזוגיות "מקבל" סוג של פגיעה נפשית בבום פתאום אותו בן/ת הזוג איננו יותר. זה מוביל לידי מחשבות געגועים ועד לחוסר תיאבון, חוסר שינה, חוסר אונים וכל מה שציינו לעיל.

לא פעם בטיפולים אחד על אחד אנשים מעידים כי הם חווים חרדת נטישה בזוגיות רק כתוצאה ממחשבות על הדבר / במקרים בהם בן/ת הזוג נעדר לכמה ימים. הם חווים ממש את אותם התחושות שסובל אדם נפרד לחלוטין מבן/ת הזוג. זה לא מחזיק מעמד מכיוון שבן/ת הזוג חוזר לחייו לאחר זמן קצר.

הפחדים כתוצאה מחרדת נטישה בזוגיות

אחת התחושות הדומיננטיות בחרדת נטישה בזוגיות הוא הפחד. הפחד מהלא נודע, פחד ממה יהיה עכשיו, הפחד מי יהיה איתי, פחד להיות לבד בעולם, פחד שצריך להתמודד עם כל הפרידה לבד. כמובן שלפחדים הללו מתווספים מחשבות שליליות ודיכאון – ממש הרגשה שעזבו אותנו (הופכים להיות קורבן).

איך מטפלים בחרדת נטישה בזוגיות?

החיפוש אחר טיפול בחרדת נטישה באופן כללי ובזוגיות בפרט, יכולה להיעשות בכמה מישורים, אנו נמליץ על טיפול פסיכותרפי ולאו דווקא על טיפול תרופתי. טיפול פסיכותרפי עושה ממש חקר עצמי שמביא את האדם ממש לטפל בעצמו בחרדת נטישה בזוגיות מבלי לנסות לברוח מהתחושות ולא להתמודד איתם.

אנו יודעים כי אנשים רבים מעידים על עצמם שהם מעדיפים לא להתמסר בזוגיות, ולא לתת את כל לב שלנו בכדי לא לחוש את חרדת הנטישה לא להיקשר לבן/ת הזוג.

טיפול בעזרת מטפל ריגשי – טיפול רגשי / טיפול CBT מאפשר ממש לעשות עבודה וחקר פנימי עם עצמנו על התחושות שלנו ועל מה שזה עושה לגוף שלנו ולאט לאט מגיעים לתובנות ולקבלה שראשית אכן הזוגיות תמה ובמקביל לקבל את התחושות שלנו באהבה והבנה כי זה יחלוף.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן