תרופות פסיכיאטריות לחרדה

A varied group of medicines

החיים אינם פשוטים והיקף הישראלים אשר סובלים מחרדות שונות עולה עקב מצבים שונים, כמו המצב הבטחוני או מגפת הקורונה שמלווה אותנו לאחרונה.

טיפול בנושא החרדה

במקרים רבים אחת הדרכים לסייע למטופל היא באמצעות תרופות פסיכיאטריות לחרדה, הן מסייעות לאדם זה להתמודד יותר בקלות עם מצבים כמו חרדה חברתית, התקפי פאניקה, פוביות, בעיות פסיכיאטריות ותופעות של פוסט טראומה.

המינון של קבלת תרופות פסיכיאטריות לחרדה נקבע על ידי רופא פסיכיאטר שמלווה חולה זה. אם מדובר בהתקפי חרדה שמתרחשים לעיתים קרובות והם כמעט יום יומיים, המינון יהיה בכל יום כדי לשמור על איזון של המצב הנפשי. אך אם מדובר במצבים חריגים שרק בהם החולה חווה התקפי חרדה כמו בעת התקפה של טילים, דאגה לילדים וכו', ההמלצה היא ליטול את הכדור באופן נקודתי בלבד, כדי לסייע למטופל זה לצאת מהמצב שאליו הוא נקלע.

הסיבות לקיומם של התקפי חרדה

גורמים פסיכיאטריים מעריכים כי התקפי החרדה נוצרים עקב שילוב של מצבים פסיכולוגיים, סוציולוגיים וגנטיים. לכן האופציה של תרופות פסיכיאטריות לחרדה, הן שילוב שמעניק את המענה הנכון בזמן אמת. החומרים שקיימים בתוך הכדורים הספציפיים מפחיתים את הכמות של התקפי החרדה ומרגיעים את המערכות הנוירו כימיות בגוף.

היתרונות של תרופות פסיכיאטריות

במצבים של חרדה התרופות הן פתרון זמין, מהיר, בטוח לשימוש וזול יחסית. מעבר להפחתה בכמות של התקפי החרדה, הכדורים הללו גם מסייעים למטופלים בנושא הדיכאון שלאחר החרדה ולכן הסימפטומים של תחושה זו הם מופחתים.

כל פסיכיאטר עושה כל שניתן כדי לבצע התאמה מושלמת של הכדור הנכון ביותר לכל מטופל מתוך ההיצע הקיים.

החסרונות של תרופות פסיכיאטריות

לכדורים שמשפיעים לטובה על נושא החרדה, יש כמו לכל כדור אחר גם תופעות לוואי. מעבר לכך מי שנוטל את התרופות הללו, לעיתים אינו יכול לשתות אלכוהול, לצרוך סמים ואם מדובר בנשים, הן אינן יכולות להניק.

שיפור המצב הפסיכיאטרי

במקרים רבים הרופאים הפסיכיאטריים ממליצים בנוסף לתרופות לבצע גם טיפולים פסיכותרפיים שכוללים גם טיפול פסיכולוגי, קוגניטיבי התנהגותי על פי הצורך.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן