הרחקת יונים טבעית

A flock of pigeons in the street

במקומות רבים אפשר לראות כמויות גדולות של יונים. בשנים האחרונות לאור כמותם הגדולה והימצאותם בכל מקום, הן הפכו למטרד ובעלי הנכסים מחפשים דרכים אפקטיביות כדי להרחיק אותן.

המטרה היא לא להמית את היונים אלא לאפשר להם לחיות, אך לא בקרבת הבתים והמשפחות. אחת הבעיות המהותיות היא שהיונים מביאים איתם כינים שעלולים ליצור מחלה לבני האדם ולכן קיימת חשיבות גבוהה להרחיק אותם לצמיתות.

שיטות של הרחקת יונים באופן טבעי

אחת השיטות האפקטיביות ביותר של הרחקת יונים טבעית היא מתיחה של רשת פלסטיק מאסיבית מקצה לקצה לאורכו ולרוחבו של מסתור הכביסה, כדי שהיונים לא יחדרו פנימה. במקרים רבים הם בונים קן ליד המזגן או לחלופין ליד הצינור של מייבש הכביסה, כדי ליהנות מהאוויר החם שלהם כשיש ביצים בקן.

את המתיחה של הרשת יש לבצע באמצעות איש מקצועי מנוסה (חפשו בגוגל אחר מרחיק יונים), שיצמיד את הרשת למקום באמצעות ברגים רבים כדי שהרשת לא תיפתח. כשמדובר על מבנה גבוה שיש בו דירות רבות, מבצעים זאת במקביל כל השכנים וזאת באמצעות צוותים מיומנים שמבצעים זאת בסנפלינג מהקומה העליונה ועד הקומה התחתונה. בדרך זו כל הדירות מוגנות והיונים לא יתקרבו למבנה זה.

הרתעה של היונים

קיימות כמה דרכים של הרחקת יונים טבעית והרתעה של היונים. אחת מהן היא הנחה של בובות שמפחידות אותן כמו של עורבים או ינשופים. לטווח הארוך השיטה אינה אפקטיבית כיוון שגם היונים מבינים שאין זה אמיתי. אופציה נוספת היא הנחה של דוקרנים מנירוסטה. היונים שמעוניינים לנוח על אדן החלון אינם יכולים לנחות על הדוקרנים ולכן הם עפים למקום אחר.

אפשרות חדשה היא גליל קפיץ שהוא פריט שיוצר רטט ולכן היונים מרגישים לא בנוח כשהם נוחתים עליו. הדבר מרתיע אותם והם מעדיפים לעוף משם.

המגמה היא הדברה ירוקה

הרצון ליצור מעשים שאינם מזיקים ליונים נוצרת על ידי הדברה ירוקה כיוון שאין כאן שימוש בחומרים כימיים או בחומרים שעלולים להכחיד את היונים.

בדרך זו משתמשים עבור הרחקת יונים טבעית בפס חשמלי מסיליקון אשר מותקן על אדן החלון או המרפסת. כאשר היונים נוגעים בפס זה הם חוטפים זרם חשמלי ולכן בורחים משם למקומות אחרים.

הרחקת יונים משטחים חקלאיים

בשטחים חקלאיים מתקינים חקלאים רבים מכשירי לייזר שמסייעים בתהליך של הרחקת יונים טבעית כיוון שהם גורמים לנזקים רבים לגידולים. מכשיר הלייזר שולח פולסים ולכן היונים חוות חוויה לא נעימה שמרחיקה אותם מהשדות הללו.

השיטה המתאימה לכל אחד עבור הרחקת יונים

כל אדם שמעוניין לבצע הרחקת יונים טבעית בוחר את אחת השיטות הללו. אם היא מוצלחת והיונים כבר לא מגיעים, זה מעולה. אך אם השיטה לא עזרה הוא מנסה ליישם את אחת השיטות האחרות עד שהוא מוצא את השיטה האפקטיביות ביותר.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן