5 שיטות מוצלחות להרחקת יונים בבית

Pigeon

בסביבות מגורים רבות אפשר לראות כמויות של יונים, אשר מתקרבות לדירות ובונים בסמוך להן את הקינים שלהם. היונים מעדיפות להימצא במקומות חמימים עבור הגוזלים שלהם שנמצאים בתוך הקן ולכן הם נצמדים לצינור של מייבש הכביסה, או למאייד של המזגן אשר פולטים חום.

הבעיה המרכזית היא שהיונים יוצרות לכלוך רב וקיים חשש מהתפתחות של כיני יונים שזו מחלה שאינה נעימה לבני אדם.

הרחקת יונים

לאור זאת הדיירים מחפשים שיטות שונות כדי לבצע הרחקת יונים טבעית באופציות שונות של הדברה ירוקה כיוון שאין כל רצון להמית אותן. קיימות כמה שיטות אפקטיביות לשם כך וכל אחד מהשכנים בוחר באחת מהשיטות ואם היא לא מצליחה, הוא ממשיך לאחת מהאופציות הנוספות. ניתן ליצור קשר עם איש מקצוע להרחקת יונים ולבקש ממנו לא לפגוע ביונים ואל לגרום להם נזק אלא רק להרחיק ולמנוע מהיונים להוות מטרד.

1. תרסיס להרחקה של יונים

יוצרים תערובת של חומץ ומים ומכניסים לתוכה פלפל צ'ילי ירוק או אדום אשר רוסק. כדי ליצור אפקטיביות מקסימלית של החומר המשולב, יש לחמם אותו ולאחר מכן להשאיר אותו בשמש פרק זמן ארוך. עקב כך נוצרת תסיסה של החומרים הללו ולכן אפשר להעביר אותם לבקבוק ולרסס זאת בכל מקום שבו היונים התמקמו. הריח והטעם ירחיקו אותם מאדן חלון זה.

2. הצבה של דוקרנים

אפשר להציב דוקרני נירוסטה או פלסטיק במקומות שבהם היונים נמצאות. הימצאותם של הדוקרנים והעובדה שהם חדים, תיצור מצב שאין להם היכן לעמוד ולכן הם לא יגיעו למקום זה.

3. הצבה של דחלילים

היונים פוחדות מעופות דורסים כמו נשרים ומחיות נוספות כמו הינשופים. לכן אפשר להציב כמה דחלילים בהיקף של הבית והיונים יירתעו מכך ולא יגיעו.

4. חפצים נוצצים

הרחקת יונים טבעית מתבצעת גם באמצעות פריטים נוצצים כמו דיסקים שיש בהם שלל צבעים, מבלבלים את היונים ומסנוורים אותן ולכן הן מעדיפות לא להגיע לשם.

5. התקנה של רשת על מסתור הכביסה

השיטה האפקטיבית ביותר של הרחקת יונים טבעית היא על ידי מתיחה והתקנה של רשת פלסטיק עמידה ובעלת חורים צפופים. הרשת חוסמת בפני היונים את המעבר ולכן אין להן כל אפשרות לחדור פנימה ולמצוא מקום שבו הן יבנו את הקן.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן