היכן מוצאים ספרות מקצועית ברפואה משלימה?

Books

הרפואה המשלימה מצטרפת לשורה ארוכה של מקצועות שונים הנשענים על הספרים המקצועיים הרלוונטיים לתחומם, ואשר מספקים מקור מידע מהימן.

רופאים ורופאות, צוותי סיעוד וצוותי רפואה בכלל, עורכי דין, מהנדסים וכן בעלי מקצועות טיפוליים מענף הרפואה המשלימה, כולם ככולם פונים אל הספרות המקצועית בין שעבור מטרות לימודיות במהלך הקורסים והמסלולים המקצועיים והאקדמיים השונים, ובין שבמהלך עבודתם היומיומית כדי לבחון היבטים שונים ו'לקבל עצה' מן הספרות הרלוונטית לתחומם.

מהי ספרות מקצועית?

נתחיל מעט יותר מן הבסיס ונסביר על הספרות המקצועית בכללותה.

ספרים מקצועיים נבדלים מן הספרות הכללית בכך שהם בעלי שפה המובנית לרוב על-ידי בעל או בעלת המקצוע הרלוונטיים.

ספרים אלו מתאפיינים לרוב במהדורות עדכניות היוצאות מעת לעת, וזאת לאור מחקרים עדכניים וגישות מעודכנות המשתנים מתקופה לתקופה.

הבדל מהותי בין ספרות כללית לבין מקבילתה המקצועית מתבטא לא רק בשפה המיועדת אך ורק לבעלי מקצוע או במהדורות אלא גם במגוון העצום ורב שקיים בשפה העברית ועל אחת כמה וכמה בשפה האנגלית ובמחיר, וזאת לאור העובדה שמדובר לא אחת בספרים עבי כרס ולעתים אף במארזי ספרים.

אלו ספרים רלוונטיים לרפואה המשלימה?

לצד ספרות פרטנית הנוגעת לעיסוקיהם השונים של מטפלים ברפואה משלימה, הרי שישנם גם ספרים מקצועיים כלליים הנחשבים לחלק בלתי נפרד מן ההכשרה.

אחד מהם הוא למשל הספר המקיף לאנטומיה ופיזיולוגיה של גוף האדם מאת ד"ר אריאלה זוסמן. הן במקצועות דוגמת רפואה וסיעוד והן במקצועות דוגמת פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, סובבים סביב ההיכרות המעמיקה של בעלי מקצועות אלו עם גוף האדם והאופן שבו הוא פועל.

לצד זאת, ניתן למצוא עוד מגוון ספרים רבים ושונים, מרביתם באנגלית וחלקם בעברית כגון פסיכותרפיה גופנית, טיפול עצמי בחרדות חברתיות, רשתות כאב וריפוי ועוד.

היכן ניתן להזמין ספרות זו?

את הספרות המקצועית לרפואה משלימה וכן למקצועות רבים נוספים, ניתן למצוא בחברות העוסקות בייבוא, שיווק והפצת ספרות מקצועית. כך לשם הדוגמה, ניתן למצוא באתר ידע ספרים מחלקת בריאות, רפואה משלימה ותזונה, מגוון של ספרים מקצועיים. כדאי עוד לדעת שבאתר זה ניתן לפנות ישירות אל הצוות המקצועי, וזאת כדי לברר אודות ספרות מקצועית ענפה נוספת שאיננה בהכרח מופיעה בקטלוג, אולם ניתן להזמינה באופן פרטני.

כדאי עוד לדעת כי ההמלצה הגורפת באשר להזמנתה של ספרות מקצועית, היא לפנות לחברות, וזאת לאור יכולתן לספק ערך מוסף חשוב באשר לאיתור המהדורה האחרונה וכן הספרות הרלוונטית ביותר כהכנה לקראת מסלול מקצועי, לימודי תעודה או תואר אקדמי.

לסיכום

ספרים מקצועיים בכל תחומי הטיפול, ניתן למצוא בשפע, ומומלץ לעשות זאת יחד עם ליוויים של אנשי מקצוע מיומנים אשר יפנו אתכם אל מקורות המידע העדכניים והרלוונטיים ביותר.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן