תרופות סבתא לחרדות

Stress, anxiety, depression, chronic fatigue relieving reducing food

אם גם אתם מעוניינים להימנע מתרופות קונבנציונליות לטיפול בחרדות ועדיין לא לוותר לעצמכם ולהתגבר על חרדות, בוודאי תשמחו לדעת שאינכם היחידים ויש פתרונות יעילים לתחושות הלא פשוטות אותן אתם חווים. תחושות אשר יכולות לפגוע בשגרת היום ולהוביל אתכם לדכדוך וחוסר תפקוד זמני. במאמר זה נספק לכם מידע לגבי אחד הפתרונות: תרופות סבתא לחרדות.

חרדה היא מצב גופני המלווה בתסמינים גופניים כמו למשל דופק מהיר, הזעה, כאבי ראש ועוד. בחרדה אדם חש מצוקה או פחד ברמה הגבוהה ביותר מגורמים אשר אינם תמיד מציאותיים. ניתן להתמודד עם רוב החרדות  באמצעות סוגים שונים של תרפיה, תרופות קונבנציונליות וכן באמצעות תרופות סבתא לחרדות. כל אחד בוחר את הדרך המתאימה להשקפת עולמו ואופיו.

סוגים של הפרעות חרדה

יש מצבים בהם אדם סובל מהפרעת חרדה כללית, כלומר חרדה אשר מלווה אותו מרבית הזמן ובאה לידי ביטוי בעצבנות יתר, הפרעות שינה, תיאבון מוגבר או חוסר תיאבון, כאבי ראש ועוד. יש גם מצבים בהם אדם סובל מהפרעות ספציפיות כמו למשל מחשבות טורדניות שאינן פוסקות, חרדה חברתית אקוטית ויש אנשים שסובלים מהתקפי חרדה אשר מתחילים בפתאומיות ובאים לידי ביטוי בכך שהגוף חווה מתח עצום ומתחילה עלייה בקצב הלב, הזעה, תחושת עילפון, נשימות מוגברות, רעד בגוף ועוד.

סוגי טיפולים בחרדה

נכון להיום מוצעים סוגים שונים של טיפולים לחרדות והאמונה הרווחת היא שניתן לטפל בחרדות ובמקרים מסוימים אף לפתור אותן. הטיפולים הנהוגים היום הם טיפולים תרופתיים קונבנציונליים, טיפולים התנהגותיים – קוגניטיביים ושיטות תרפיה שונות. אנשים רבים אינם מעוניינים להתחיל ולהכניס לגופם כימיקלים בדמות תרופות ולכן הם בוחרים להשתמש באותן תרופות סבתא לחרדות אשר הוכיחו את עצמן במקרים רבים של חרדה במשך שנים על שנים.

תרופות סבתא לחרדות

  • קמומיל – רבים מכירים את הקמומיל גם בשם 'בבונג'. כאן מדובר על צמח בר ריחני אשר משמש גם כחליטה וכצמח מרפא. נעשה שימוש ברכז של הצמח (גם ברפואה המודרנית וגם ברפואה העממית), למטרת חיטוי ומשתמשים בחליטה של הפרחים המיובשים שלו למטרת טיפול בדלקת עיניים, כאבי מחזור, צרבת, גזים וכאבים ראומטיים. בנוסף, קמומיל ידוע כמרגיע ולכן הוא אידיאלי לאנשים אשר חווים חרדות, הוא עוזר בשחרור השרירים ולטיפול בבעיות שינה. לחרדות ניתן לשתות תה קמומיל טבעי או לקחת תוסף קמומיל.
  • ג'ינג'ר – ג'ינג'ר המוכר גם בשם זנגוויל הוא תרופת סבתא נוספת לטיפול בחרדות וזאת על ידי הכנת תה עם ג'ינג'ר ומעט דבש או סילאן. חשוב לדעת שמשתמשים בצמח זה יותר מ – 2000 שנה וזאת לא רק למטרת הרגעת חרדות אלא גם להרגעת כאבי בטן, בחילות, שלשולים ועוד.
  • פסיפלורה – מדובר על פרי אשר מוריד לחץ דם ויכול לסייע בהתמודדות עם חרדות ולעזור לשינה טובה ביותר. הפסיפלורה ידועה ביכולות שלו להרגיע ואף להרדים.
  • תה ירוק – תה מסוג זה עוזר באיזון הלחץ דם וקצב הלב, דבר אשר עוזר להרגעה.

אם גם אתם חשים שאינכם מאוזנים וחווים חרדה לעיתים קרובות, תוכלו להשתמש בתרופות סבתא, החלופה הבריאה והטבעית להקלה בחרדה.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן