תרופות סבתא לבעיות קשב וריכוז

School girl dreaming, not paying attention at lesson

הורים שיש להם ילדים בעלי בעיות קשב וריכוז מחפשים פתרונות, כדי לסייע לילד שלהם וזאת כדי לצמצם או לא להשתמש כלל בריטלין.

תרופות סבתא לסיוע לילדים

הסגולות הייחודיות של צמחי מרפא ידועות כבר מאות שנים. היתרון והפעילות של כל אחד מהם הועברו לאורך שנים רבות כתורה שבעל פה מדור לדור. היכולות שלהם סייעו לאנשים חולים ולכן גם היום משתמשים בשיטות האפקטיביות הללו.

כמה דוגמאות לצמחי מרפא שמסייעים למצבים של בעיות קשב וריכוז

  • וויטמין סי בתוספת של וויטמינים מקבוצת B אשר מסייעים בוויסות מתמשך של המערכת העצבית וכך הילד נינוח יותר.
  • אשווגנדה, צמח מרפא הודי אשר מאזן את הילדים כדי שיכירו במציאות כמות שהיא. השימוש בצמח זה מרגיע את הילדים, מפחית את רמת החרדות שלהם ומשפר את החשיבה החיובית שלהם. הצריכה היא על ידי שימוש בתוסף תזונה, או לחלופין הרתחה של שורשי הצמח ושתייה של המים הללו לאחר שהם מתקררים.
  • רוזמרין וג'ינסנג מסוגלים לסייע ביכולות הקוגניטיביות של הילדים הללו ולהחזיר אותם למציאות הקיימת.
  • צריכה של שמן דגים או חומצות שומן אומגה 3 על ידי מרווה מרושתת או אכילה של דגים שיש בהם ריכוז של אומגה 3. ההשפעה של החומרים הללו ניכרת אצל הילד רק לאחר שלושה חודשים של צריכה.
  • בקופה הוא צמח שיוצר זרימה קולחת של דם למוח ולכן משפר את החשיבה הרגשית באופן חד.

טיפול מיינדפולנס לטיפול בעיות קשב וריכוז

אחת השיטות האפקטיביות ביותר להרגעה של הילדים שהם בעלי הפרעות קשב וריכוז, היא טיפול מיינדנפולנס שצוברת תאוצה בשנים האחרונות לאור העובדה שהיא מובילה לשינויים ולהטבה משמעותית.

בסיס החשיבה של שיטה זו הוא בכך שאדם אמור לפתח את המודעות שלו להיות קשוב לאחרים ולדברים אשר מתרחשים סביבו. המטרה היא שלא יינעל בתחושות ובמחשבות שלו, אלא יפעל רק לאחר שהקשיב לגורמים סביבו ולא רק לעצמו.

כדי להגיע לכך עובדים עם הילדים שיש להם בעיות של קשב וריכוז באמצעות פסיכותרפיה. פעילות זו מפחיתה באופן הדרגתי את רמת השיפוטיות של כל ילד והוא מפתח תשומת לב רבה לכל מה שקורה במציאות ובזמן אמת לגופו, למחשבות ולחוויות שלו. כאשר הוא בוחן זאת באופן קר וללא תוספת של שיפוטיות, אם הצעד שעליו לבצע הוא חיובי או שלילי, הדבר מרגיע אותו.

בעבר לפני הטיפול הפסיכותרפי הילד פעל באופן אוטומטי ולא העניק חשיבה להשלכות שעלולות לקרות עקב התנהגות זו. אך לאחר שימוש באופציית טיפול מיינדפולס יש שוני מהותי בדפוסי ההתנהלות שלו, כיוון שהמערך כולו מעניק לילדים הללו תמיכה רגשית כדי שלא יחושו נחותים מול הילדים הנורמטיביים.

בדרך זו התגובות הן מתונות יותר, המחשבות המטרידות מפחיתות את הימצאותן, החוויה החושית היא עוצמתית יותר ויש שיפור ביכולות הריכוז והקשב.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן