שוש קירח סגולות

Mulethi

מעוניינים לדעת מהו שוש קירח, מהן סגולותיו, מה זאת אומרת תהליכי מיצוי של הצמח והאם תוספי מזון טבעיים המופקים מצמח זה מומלצים? במאמר זה תמצאו את כל התשובות לכל השאלות אודות שוש קירח.

מהו שוש קירח?

שוש קירח הוא השם העברי לליקוריץ. צמח זה זכה גם לשם 'שורש מתוק' וזאת משום תרכובתו המתוקה מסוכר. צמח השוש קירח צומח ביבשות אירופה ואסיה לאורך כל השנה. גובהו הוא כשלושה עד שבעה מטרים, השורשים שלו מסועפים והוא גדל אופקית מתחת לאדמה. רוב האנשים אינם יודעים שהוא משתייך למשפחת הקטניות והסיווג שלו הוא צמח בר.

קצת אודות מיצוי של צמח הליקוריץ

מיצוי צמחים נקרא בשפה המקצועית 'טינקטורה'. מיצוי מערב כל מיני תהליכים שבסופם מתקבלת תוצאה של תערובת נוזלית שעיקרה מיצוי של צמח השוש קירח. תהליך המיצוי נעשה לרוב במעבדה ותמיד יתחיל בזריעת זרעי הצמח באדנית וטיפול יומיומי בתנאים מיוחדים. השלב הבא הינו העברת הזרעים לאדמה והשקייתם לפי הצורך. כאשר הצמח מספיק גדול ויש לו פרחים, קוטפים אותו ומכינים מהם מיצוי וזאת לאחר שמייבשים אותם, טוחנים ומשרים אותם במים וכוהל למספר שבועות. השלב הסופי של המיצוי הינו סינון מיצוי הצמח.

שוש קירח – מחקרים מצביעים על יתרונות

מסקנות שהובאו בעקבות מחקרים שבוצעו על ידי פרופסור אבירם מהפקולטה לרפואה בטכניון היו שהמיצוי של הליקוריץ עיכב את החמצון של הכולסטרול ומנטרל רדיקלים חופשיים. הייתה ירידה ניכרת ברמת הכולסטרול של אנשים עם כולסטרול גבוה וזאת לאחר חודש ימים של נטילת מיצוי ליקוריץ, כמו כן הייתה ירידה משמעותית ברמת הטריגליצרידים ולחץ הדם של חלק מהאנשים ירד בעשרה אחוזים. נטילת מיצוי של שוש קירח הובילה גם לניקוי משמעותי של העורקים ונסיגה  של טרשת עורקים.

ליקוריץ יתרונות

נטילת תוסף מזון של שוש קירח יכולה לסייע במידה רבה לאנשים אשר סובלים  ממחלות לב, רמה גבוהה של כולסטרול, אנשים שעברו ניתוח מעקפים, צנתור, אנשים שנמצאים בשלב הטרום סוכרתי ואנשים שסובלים מסכרת ואנשים עם רמה נמוכה של HDL . נטילת תוסף מזון שוש קירח מומלץ גם לאנשים בריאים וזאת משום  סגולותיו הרבות.

ליקוריץ משפר את המערכת החיסונית של הגוף, הוא מכיל כמות גדולה של נוגדי חמצון, חומרים מכייחים שעוזרים לאנשים אשר סובלים מברונכיט, אסתמה וזיהומים שונים בריאות. הוא מקל על כאבי ראש, עוזר פעמים רבות בהורדת חום, הוא משפר את עמידותה של בלוטת יתרת הכליה והוא מפחית את תופעות הלוואי של התרופות אותן נוטלים חולי סוכרת ומשפר את ההשפעה שלהן.

לעוד צמחי מרפא ותכונותיהם »

יתרונות נוספים הם ששוש קירח מסייע במניעה של מחלות לב, כאבי גרון, התכווצויות שרירים, אלרגיות והתקררות. זוהי רק רשימה חלקית של יתרונות השימוש בליקוריץ. המסקנה היא: שימוש בליקוריץ כתוסף מזון יכול להועיל רבות במניעה והקלה של מחלות ובעיות בריאותיות.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן