קמומיל לטיפול בחרדות ומתח

Chamomile tea

קצב החיים בעידן הנוכחי, ובמיוחד לאחר חווית הקורונה, מכניס אנשים רבים למצוקות, חרדות ומתח. הסיבות יכולות להיות אישיות, כלכליות, זוגיות, מדיניות, ביטחוניות ועוד. אנשים מפתחים חרדות לכל מיני נושאים והם חווים מתח בכל מיני מצבים. קמומיל לטיפול בחרדות ומתח הוא צמח בעל סגולות ריפוי מוכחות בכל הגילאים.

חרדה, מתח והקשר ביניהם

כדאי לפני הכול להבדיל בין המושגים. כשמדברים על מתח חשוב להבין האם המתח מועיל או מזיק למטופל. לפעמים מתח מכניס אותנו למצב של פעולה, של התרגשות, של הנעת תהליכים וזהו מתח בריא, מועיל,. על מתח בריא נצליח להתגבר, להירגע וליהנות מההצלחה.

מתח אשר מונע מאתנו להתקדם מכניס אותנו להיסטריה, פוגע באיכות החיים ומוביל לדיכאון הוא כמובן מסוכן ולא בריא. ממתח כזה עלולות להתפתח חרדות כמו חרדת נטישה ועוד. התחושות שמלוות מתח יכולות להיות דפיקות לב מואצות, בחילות, כיווץ שרירים ועלייה בלחץ הדם.

קמומיל, בבונג והקשר ביניהם

קמומיל לטיפול בחרדות ומתח הוא צמח הגדל בצורת שיח המגיע לגובה של כ-40 ס"מ והוא צמח בר הפורח באביב. פרחיו של הקמומיל הם בצבעי לבן וצהוב ויש לו ריח נעים מאוד. רפואת צמחי המרפא משתמש בבבונג מאז ומעולם וסגולותיו נחשבות ליעילות מאוד. מעבר לשימושים רפואיים כמו טיפול בדלקות עיניים, כאבי בטן ובעיות של מערכת הקיבה, ידוע הקמומיל בצמח מרגיע ורבים משתמשים בצמח קמומיל לטיפול בחרדות, מתח, בעיות שינה ושחרור שרירים תפוסים.

למעבר לעוד צמחי מרפא »

חרדות, מתח, קמומיל והקשר ביניהם

כדי להשתמש בבבונג או קמומיל לטיפול בחרדות ומתח משתמשים בפרחי הצמח וחולטים אותם לתה. אפשר לגדל את הצמח בחצר, בגינה או בעציץ ולקטוף את פרחיו להכנת התה באמצע היום. טעמה של החליטה מעט מר אך בעל ארומה נפלאה.

קמומיל מומלץ לכל גיל והוא אף מרגיע כאבי בטן אצל תינוקות ומסייע לשינה טובה אצל מבוגרים. הקשר הבולט בין הבטן שבה לפי הרפואה הסינית נאגרים מתחים, כעסים ופחד לבין הבבונג היעיל לכאבי בטן ובעיות קיבה מסביר את יעילותו של תה קמומיל לטיפול בחרדות ובמתח.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן