צמחי מרפא לסוכרת

Girl testing diabetes on glucose meter

סוכרת היא מחלה מטבולית הנגרמת כתוצאה מכך שתאים בגוף מאבדים את הרגישות להורמון האינסולין והלבלב מתקשה לייצר את האינסולין, כתוצאה מכך רמת הסוכר בדם עולה, כיום השימוש בתרופות מרשם נפוץ מאוד ובמקביל חלה מודעות רבה לטיפולים אלטרנטיביים בשילוב עם תזונה נכונה היכולים להיות יעילים בטיפול בסוכרת.

מהם צמחי מרפא לסוכרת?

צמחי מרפא הם כלי הרפוי העתיק ביותר ברפואות המסורתיות השונות של סין, הודו, אירופה, אפריקה, יוון ומצרים העתיקות ,האינדיאנים ואפילו הרמב"ם השתמשו בצמחים לריפוי האדם, שנים רבות האדם ליקט שורשים עלים וחלקי צמחים על מנת לרפא מחלות ותסמינים שונים, על סמך הניסיון הם השתמשו בצמחים המקומיים לצרכי רפואה, רק לפני מאה וחמישים שנה החלו להשתמש בתרופות כימיות הראשונה הייתה אספירין, בהמשך בשנות העשרים של המאה התשעה עשרה הפיקו מצמח הגלגלה את התרופה לסוכרת שעד היום בשימוש.

קיימים צמחי מרפא לסוכרת רבים היפוגליקמיות המורידים את רמת הסוכר בדם וגם משפיעים על התסמינים ותופעות הלוואי של הסוכרת, צמחי מרפא לסוכרת משפיעים על המנגנונים הביולוגים של הגוף, שיפור זרימת הדם, העלאת הסרוטונין או בעלי אפקט אנטי דלקתי .

סוגי צמחי מרפא לסוכרת

ישנם מגוון צמחי מרפא לסוכרת:

ג'מנמה- צמח הודי המוריד את רמות הגלוקוז ,מגביר את הפרשת האינסולין מהלבלב, ומגביר את כניסת הסוכר לשריר ולכבד, אחד משימושים שלו הוא בצורת מיצוי הגורם להפחתת החשק למתוק.

קינמון- צמח אנטי דלקתי, נוגד חמצון מגביר את זרימת הדם וממריץ שחרור אינסולין, מפחית את הכולסטרול הרע והשומנים בדם.

ג'ינג'ר-שורש אשר גורם ממריץ ,מחמם, מפחית ליחה, משפר זרימת דם אנטי דלקתי ונוגד חמצון.

חילבה- צמח מעכב תהליך פירוק עמילנים לסוכרים ואת ספיגת הסוכר בדם, מעודד את יצור האינסולין בלבלב.

כורכום-כורכמין החומר הפעיל הינו נוגד חמצון, אנטי בקטריאלי, משקם כבד ותפקודי כליות וזרימת דם.

עלי זית- מוריד לחץ דם וכולסטרול, מרחיב עורקים כליליים, היפוגליקמי.

צמח ליקוריץ כטיפול בסוכרת

אחד מצמחי המרפא הפופולריים כיום לטיפול בסוכרת הינו שורש ליקוריץ הידוע כחומר מרפא ברפואה המסורתית, הרפואה הסינית וההודית עושה בשורש ליקוריץ שימוש רב והוא גם נחקר על ידי חוקרים מערביים ואפילו נמצאו כיעילים בהפחתת סימפטומים רבים וחיזוק המערכת החיסונית, בשנים האחרונות חזרו רבים להשתמש בו,  חוקרים מגרמניה מצאו כי ליקוריץ מכיל חומר המפחית סוכר בדם, בעל תכונות אנטי דלקתיות, ריפוי כיבים ודלקות חיזוק תהליכי עיכול   ללא תופעות לוואי.

צמחי מרפא לטיפול בתופעות הלוואי של הסוכרת

צמחי מרפא יכולים לתת פתרונות תומכים לטיפול בתופעות הלוואי הרבות של מחלת הסוכרת.

כאבי בטן- ובחילות- חלק מתרופות בסוכרת גורמות לדיכוי תיאבון ועצירות ניתן להשתמש בצמחים נוגדי בחילה כגון שומר, נענע, זנגוויל, קמומיל.

דלקת בדרכי השתן-התרופות משתנות גלוקוז מהגוף עלולות לגרום לדלקות בדרכי השתן, צמחי מרפא עבור תופעה זו הם: בוכו, זקן תירס, אכינצאה, שן ארי ועוד.

עייפות- ניתן לשלב צמחי מרפא היפוגליקמים ממריצים כמו קינמון, ג'ינסינגים ועוד.

לפני כל שימוש בצמחי מרפא במיוחד אם זה בשילוב תרופות קונבנציונליות יש להיוועץ עם הרופא המטפל.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן