פרחי באך לילדים

פרחי באך לילדים

בכל עת הגוף שלנו חש בגירויים סביבתיים ובהתאם הוא מנסה לווסת את השפעת המידע החושי ולעתים קרובות מתעלם מהן. מאוד נפוץ בציבור השימוש בריטלין אשר ניתן כתרופה לילדים מתבגרים שברגע שרואים שיש בעיה כזו או אחרת בלימודים או בהתקשרות הסביבתית של הילד, נהוג במידית לאחר אבחון של פסיכולוג קליני לנוער להמליץ על נטילת תרופות כגון ריטלין או תרופה כמו הקונצרתה. כיום שהולכת וגוברת התודעה לתופעות הלוואי וסוג ההשתעבדות עם התלותיות לתרופה הפסיכוטית, בעקבות כך הולכת גם ומתגברת התודעה לשימוש בתרופות הטבעיות ברפואה המשלימה אחד מהטיפולים הנפוצים הוא השימוש בפרחי באך לילדים.

סוגי תמציות פרחי באך לילדים שנמצאות בשימוש

בטיפולים טבעיים משלימים בבעיות קשב וריכוז או היפר אקטיביות בילדים משתמשים לרוב בתמצית הפרח עצמו אשר ניתנים לחלוקה כדוגמאות המובאות:

  • CLEMATIS- העוזר בהתמודדות עם חולמנות ובעיות חוסר ריכוז.
  • WALNUT-תמצית המתמודדת עם תופעת ההיפר אקטיביות של הילד או הילדה.
  • CHESTNUT- תמצית העוזרת בדפוסי התנהגות עם שיפור יכולת הלימודית של המטופל.
  • HORNBEAM- עוזרת בשיפור התנועתיות והנעה לעשותה.
  • IMPATIONS- תמצית שעוזרת להתמודד עם בעיות של מתח, חוסר שקט, חוסר סבלנות וכדומה.
  • LARCH- העוזר בחיזוק האני והדימוי העצמי כמו יתר מסוגלות עצמית לנער או הנערה.

איך נעזרים בפרחי באך לילדים?

בדרך כלל ניתן להיעזר בתמציות פרחי באך לטיפול בתופעות של חוסר ריכוז אצל ילדים על ידי קנייתם בפארמים וכן בחנויות הטבע ובעזרת התייעצות עם אנשי מקצוע בתחום הרפואה הזה, הטיפול בפרחי באך לטיפול בהיפר אקטיביות מעלה את היכולת להתמודדות עם גירויים מסביב בהקבלה לקשיים הרגשיים הקיימים כבר ובעצם כך היכולת להוריד את רמת התסכול.

יתרונות השימוש בטיפול בפרחי באך לילדים

יש להדגיש שלעומת התרופות הפסיכוטיות כגון הריטלין אשר ידועים בתופעות הלוואי שלהם לאורך זמן, הטיפול בעזרת תמציות פרחי באך לילדים אינו משאיר שום תופעות לוואי, הפרחים שניתנים כתמצית נוזלי בעיקר אינם רעילים, ללא תלותיות כמו עם התרופות המקובלות הנפוצות בקופות החולים, ניתן לשלב את שני הטיפולים במקביל ללא תלות האחד בשני, להתאים את פגישות הייעוץ במקביל לשיפור בהתנהגות בעזרת השימוש בתמציות פרחי הבאך לילדים וגם כמובן במידה והשיפור הוא לאורך זמן או אז ניתן להפסיק את השימוש בתמציות ללא פחד בתלותיות בפרחי הבאך.  

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן