פרחי באך לטיפול בלחץ מטילים ואזעקות

Sad boy sitting thinking sitting on the floor of the room against the house wall.

המצב הביטחוני שחווים תושבי ישראל מעת לעת וכולל אזעקות חוזרות ונשנות עקב הטילים שמשוגרים לישראל מהמדינות השכנות, גורם להרבה מאד תחושות בעייתיות של התושבים בכל הגילאים. הם חשים מתח, לחץ, חוסר אונים וסף העצבים שלהם הוא גבוה.

המצב הנפשי של התושבים

כאשר הרגשות הקשים הללו משתלטים על כל אדם, המערכת החיסונית שלו שבדרך כלל מגינה עליו אינה מתפקדת כלל או שרמת התפקוד שלה הוא ירוד באופן משמעותי ביותר. הפגיעה במערכת החיסונית יוצרת השפעה הרבה יותר רחבה של תחושת הלחץ וחוסר הסבלנות שמחלחלים פנימה, נותרים בגוף ואינם מאפשרים שינוי או הטבה. תחושת הלחץ מחלישה את הגוף ואינה מאפשרת לו להתנגד למחלות שעלולות לחדור פנימה.

רוב תושבי ישראל חשים אי שקט, חרדה, פחד ורבים מהם אף נכנסים לדיכאון מהמצב הקשה כיוון שהם לא יכולים לגרום לשינוי או לשיפור המצב כי מדובר במלחמה. המנגנון הגופני נשחק לאור הכשלים הללו, מערכות החירום האישיות כבר אינן מתפקדות וכל אחד מהתושבים המבוגרים חש עד כמה המצבים הללו גורמים להם לחוש מבוגרים הרבה יותר מגילם האמיתי.

פרחי באך שעשויים לסייע במצבים הללו

לפרחי באך יש יכולות גבוהות לתמיכה בגוף והם עשויים ליצור שינוי לטובה בתחושות הללו. פרחי באך לטיפול בלחץ מטילים ואזעקות, הם אחד הפתרונות המתאימים ביותר עבור כל אדם וכל ילד ולכן מי שמשתמש בהם מרגיש את ההטבה העצומה בתחושה האישית שלו.

חוסר האונים במבצעים הצבאיים

במבצעים קודמים כמו צוק איתן ושומר חומות האזעקות נשמעו ללא הרף במיוחד באזורים גיאוגרפיים ספציפיים. הילדים וכלל התושבים היו אמורים לרוץ במהירות למרחב המוגן, לממ"ד או לשטח המוגן מחוץ לבית. פרק הזמן שיש כדי להיכנס למקומות הללו הוא קצר מאד ולכן הלחץ היה שכל בני הבית יגיעו במהירות ויספיקו לסגור את הדלת בזמן כדי להיות מוגנים.

בבתים רבים הפתרון היה לישון בחדרי הממ"ד וכך לא היה צורך בריצות המטורפות בכל שעות היממה. הבעיה החמורה ביותר הייתה לתושבים שאין להם מרחב מוגן ביתי והם רצו כל עוד נפשם בהם למרחב הציבורי ולא אחת קרה שתושבים נפלו ונפצעו בדרך למרחב המוגן.

הלחץ העצום נתן את אותותיו כאשר נפצעו או חלילה מתו תושבים עקב המתקפה של הטילים, הדבר הכניס את כולם במרחב לדיכאון עמוק, לבכי ולחוסר יכולת לפעול כלל.

תחושה בולטת מאוד אצל ילדים ונשים בעיקר (גם אצל בע"ח) בעקבות אזעקות והטילים במלחמות הם תחושת חרדת נטישה. ילדים כל הזמן מחפשים להיות צמודים להוריהם וכאשר אינם במרחק ראיה (גם אם בחדר סמוך) הם חווים לחץ וחרדה שהם לבד והם זקוקים להגנה שלנו ההורים.

סיוע באמצעות פרחי באך

IMPATIENS (אימפישנס) – תמצית צמחים שמעניקה למטופל סבלנות ורוגע.

ELM (אלם) – תמצית צמחים להורדת לחץ ומתחים.

WHITE CHESTNUT (וואיט צ'סטנט) – תמצית צמחים שמותאמת למצבים קשים כמו מלחמות, חוסר יכולת לתפקד ולחשוב באופן חיובי.

היתרון של תמציות פרחי באך לטיפול בלחץ מטילים ואזעקות הוא שהוא יוצר שינויים רצויים בגוף, אינו גורם לתופעות לוואי ומתאים לכל גיל כולל ילדים, נשים הריוניות וחולים שנוטלים תרופות רגילות.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן