נֵס בקבוקון השמן:

aroma oil

איך תשתמשו בשמנים אתריים ותשפרו את בריאותכם?

ארומתרפיה – טיפול בשמנים אתריים – היא אחד מתחומי הטיפול והריפוי של הרפואה המשלימה. מטפל המתמחה בארומתרפיה משתמש בשמנים אתריים כדי להתמודד עם מגוון מצבים בריאותיים, רגשיים ונפשיים שמהם סובל המטופל ומסייע למטופל להגיע באמצעותם לאיזון בגוף ובנפש ולריפוי מלא.

מה זה שמן אתרי?

שמן אתרי מופק מהצומח – צמחי מרפא, עצים, פרחים, פירות וגם ירקות – בתהליך מורכב של מיצוי וזיקוק באמצעות אידוי. תהליך מיצוי השמן והפרדתו מהצמח הוא תהליך עתיק יומין ומורכב מאוד. שיטות הפקת השמן לא השתנו מתקופות עתיקות ועד ימינו, ולמרות שבימינו משתמשים בתהליכי ייצור מודרניים ומתקדמים, שיטת הפקת השמן עודנה זהה.

יש שמנים שכדי להפיקם יש להשתמש בכמויות אדירות של פרחים או צמחים. אלה יהיו בדרך כלל השמנים היקרים ביותר. יש שמנים שלצורך הפקתם די בכמויות קטנות של פרחים או צמחים והודות לכך אפשר לרכוש אותם במחירים סבירים.

שמן אתרי איכותי הוא שמן טהור

שמן אתרי איכותי הוא שמן טהור – כלומר שמן שמכיל מאה אחוז שמן ותהליכי המיצוי והזיקוק שלו הם הטהורים והאיכותיים ביותר. שמן טהור הוא שמן שמכיל את כל סגולות המרפא של הצמח ורק בו אפשר לעשות שימושים ארומטיים. ארומתרפיסטים יודעים שטיפול ארומטי איכותי, טוב ויעיל הוא טיפול שנעשה בשמנים טהורים. יש בשוק שמנים אתריים שאינם טהורים. שמנים אלה מיוצרים לרוב בקווי ייצור רחבים, ומערבבים בהם חומרים סינתטיים כדי להוזיל את תהליכי ההפקה שלהם. למעט ניחוח חזק הם אינם ממצים את סגולות הריפוי של הצמחים ומומלץ להימנע מהם.

סגולות הריפוי של השמנים האתריים

שמן אתרי הוא מיצוי של כלל תכונות המרפא של הצמח שממנו הוא מופק. הוא תמצית שופעת של סגולותיו ואיכויותיו ולכן תחום הארומתרפיה הוא תחום ריפוי מבוקש מאוד שמגיע לתוצאות ריפוי מרשימות. אפשר להתאים שמן אתרי לכל בעיה רפואית ולכל מצב רגשי או נפשי. הטיפול הארומטי יכול להיות קצר מועד ותכליתי וגם ארוך טווח. הכול תלוי בסוג הבעיה, בהמלצה של המטפל וברצון של המטופל.

אופן הטיפול בשמנים אתריים

טיפול בשמנים אתריים הוא טיפול חיצוני ולא פנימי, אלא אם נכתב במפורש על בקבוקון השמן שאפשר גם לבלוע אותו. עיקר הטיפול נעשה בעיסוי הגוף והאזורים הדואבים בו. את השמנים האתריים מוהלים בשמן נשא (קוקוס, שקד, זית ועוד) או במים. עם התערובת שמופקת מעסים את הגוף. אפשר למלא אמבט מים חמים וליצוק לתוכו את תערובת השמנים. אפשר להכין רטיות נעימות, לטבול אותן בתערובת השמנים ובמים פושרים ולהניח אותן על האזורים הכואבים. אפשר לטפטף שמנים אתריים למבער וכך להפיץ את הניחוח המרפא שלהם ברחבי הבית ואפשר גם לערבב שמנים אתריים במשחות ובתכשירים קוסמטיים ולמרוח אותם ישירות על העור.

שמנים אתריים מומלצים 

במרכז נטורל ליבינג תוכלו לקבל הדרכה על השימושים השונים בשמנים אתריים ועל תכונות הריפוי שלהם. תוכלו גם למצוא תערובות שמנים מיוחדות שהוכנו לטיפול בבעיות ספציפיות ולצרכים שונים. השמנים האתריים המומלצים ביותר הם שמן הלבנדר (אזוביון), שמן עץ התה, שמן אקליפטוס, שמן רוזמרין, שמן אורן ושמן קמומיל. שמנים אלה מסייעים לריפוי מהיר ומלא של בעיות רפואיות כמו חום, כאבי בטן, כאבי שרירים, שיעול, ליחה, אלרגיות, בעיות עור, כינים ועוד. שמנים אתריים בכלל וארומתרפיה בפרט הם פלא ונס של ממש. הם מתנת הריפוי הטובה ביותר שנתן לנו הטבע והדרך הבריאה והנכונה לטפל במגוון בעיות רפואיות ולמצוא איזון ושלווה בגוף וגם בנפש.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן