מפת רפלקסולוגיה

מפת רפלקסולוגיה

ידוע כי כבר בעת העתיקה השתמשו בטיפול כף רגל רפלקסולוגיה כטיפול לריפוי מחלות שונות, הסינים, ההודים והמצרים ידעו באמצעות רפלקסולוגיה כף הרגל לאבחן ולטפל.שיטת כף רגל רפלקסולוגיה המקובלת בימינו התפתחה בתחילת שנות המאה העשרים על ידי רופא אף אוזן וגרון בשם וילאם פיצג'רלד אשר גילה כי מגע ולחץ באזורים מסוימים עוזרים להחלמה ומקלים על הכאב, בשנת 1930 אחות ופיזיותרפיסטית בשם יוניס אינגהאם פיתחה תרשים עבור טיפולי רפלקסולוגיה מפה של כף רגל מיוחדת המציגה היכן כל איבר בגוף מיוצג על כף הרגל, תרשים זה כולל רפלקסולוגיה מפת כף הרגל לנשים, לגברים ולתינוקות.

זרמים ברפלקסולוגיה של כף הרגל

יש כמה שיטות בהצגת מפת רפלקסולוגיה בכף הרגל:

  • שיטת תרפיית רפלקסולוגיה מפה של האזורים המחלקת את הגוף באופן שטתי לעשרה חלקים בעלי אורך שווה כמספר האצבעות בכפות הידיים והרגליים, חלקי הגוף ממוקמים לאורך קווי אורך המשתקפים בקצוות הגוף.
  • גישה נוספת של מפת רגל רפלקסולוגיה קשורה לטבע ולשילוב עם גוף האדם, כף הרגל מתחלקת לארבעה חלקים וכל חלק משקף יסוד בטבע אוויר, אש, מים ואדמה, לכל יסוד יש תכונות והשפעות ייחודיות על אברי הגוף ועל המערכת הרגשית והמנטלית.
  • שיטה נוספת של רפלקסולוגיה מפה התפתחה בהמשך המוכרת יותר כיום מציגה מיפוי כפות הרגלים על מפת כף הרגל רפלקסולוגיה כמשקפות את כל אזורי הגוף ואבריו בהתאמה.

עקרונות מפת רפלקסולוגיה בכף הרגל

ישנם מספר יסודות חלוקה עליהם מבוססת מפת כף הרגל רפלקסולוגיה :

  • עקרון ההקבלה והדו-צידיות- האברים על מפת רפלקסולוגיה כף הרגל מופעים על פי המיקום שלהם בגוף, איבר שקיים במרכז הגוף או לרחובו יופיע על מפת כף הרגל רפלקסולוגיה בשתי כפות הרגלים כמו הקיבה שמיוצגת באמצע כפות הרגלים או הריאות שמופיעות בחלק העליון יותר כמו מיקומם בגוף ואילו איברים שנמצאים בצד מסוים של הגוף יוצגו במפת כף רגל שמאל או ימין בהתאמה.
  • עקרון המיקום-מאחר ואיבר מיוצג על מפת רפלקסולוגיה בכף הרגל לפי מיקומו בגוף כאשר ישנו שינוי במיקום האיבר גם מקומו במפה ישתנה לדוגמה במקרה שיש קילה הגורם לצניחת איברים מטה, האיבר יוצג על מפת כף הרגל רפלקסולוגיה נמוך יותר.
  • עקרון הגודל- איבר יוצג על רפלקסולוגיה מפת כף הרגל לנשים וגברים באופן יחסי לגודלו בגוף.
  • עקרון הגובה- איבר ייוצג על מפת רפלקסולוגיה בכף רגל בצורה פרופורציונלית לגובה בגוף.
  • עקרון היחסיות האינדיבידואלית- גודל כף הרגל משקף את גודל האברים בגוף קיימת פרופורציה כף רגל גדולה מייצגת אברים גדולים לעומת תינוק שכף רגלו ואבריו קטנים.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן