כל הדרכים לטפל בכאבי ברכיים

Man have a problem with knee while running

הברכיים הן אזור רגיש, גם בגלל המבנה האנטומי המורכב שלהן וגם בגלל העומס הרב המוטל עליהן ובפרט אצל אנשים פעילים מאוד. כתוצאה מכך כאבי ברכיים הן תופעה נפוצה, שחשוב לטפל בה באופן מקצועי. אופציה אחת היא אורתופד, שעשוי להפנות את המטופלים אל מכון אורטופדי לטובת הצטיידות באביזרים מתאימים – ויש עוד דרכים אפקטיביות לא פחות שכדאי להכיר.

רפואה סינית – הידע העתיק ביותר בעולם

הרפואה הסינית נשענת על ידע של אלפי שנים, כשלאורך הדורות אנשים רבים זכו להקלה של ממש בזכות הטכניקות השונות שפותחו במדינה זו, ובפרט הדיקור. טיפול מתקדם יכלול לא "רק" דיקור להפגת הכאבים אלא גם אבחון יסודי של הגורמים לכאב – גם אלה הפיזיים וגם אלה הרגשיים. בהקשר זה כדאי לדעת כי עפ"י הרפואה הסינית כאבים בברך עשויים לנבוע מפחד מסוים (ולא במקרה הביטוי 'פיק ברכיים' מתאר חשש של ממש). העלאת המודעות לנושא מסייעת לאזור אומץ ולהתמודד עם אותו דבר שנתפש כמאיים, וגם הברכיים נתרמות מכך. כמו כן מטפל ברפואה סינית עשוי להמליץ על אביזרים אורטופדיים מתאימים לשיפור נוסף של המצב.

טיפול בגלי הלם – טכנולוגיה מתקדמת ואפקטיבית

דרך נוספת לשפר את מצבן של הברכיים, ולמנוע מצוקה קשה כתוצאה מהכאב ואולי אפילו מגבלות בתנועה, היא טיפול בגלי הלם. מהות שיטה זו היא שיגור גלי קול בתדירות של 10-20 בשנייה אל האזור הכואב. הרטט שמייצר הגל מפורר הסתיידויות וממריץ את זרימת הדם בברכיים. לדם יש איכויות מרפאות, ובפרט טיפול אפקטיבי בדלקת. תועלת נוספת היא הפחתת רמת הכאב. שיטה זו מומלצת במיוחד כשהכאב בברכיים נובע מדלקת או הסתיידות.

הידרותרפיה לשיקום ברך פצועה

הידרותרפיה, כלומר טיפול במים אשר מבוסס על הסגולות המופלאות של החומר שמהווה את בסיס הקיום שלנו, היא שיטה אפקטיבית במקרים שבהם ישנה פציעה – ובפרט קרע באחת מרצועות הברך או באחד המניסקוסים (המבנים הסחוסיים שנמצאים בין השוקה לבין עצם הירך ותפקידם הוא לבלום זעזועים). גם אחרי ניתוח, כשהברך זקוקה לשיקום, ההידרותרפיה עשויה לחולל פלאים, והיא מועילה מאוד גם לחולים וחולות באוסטאוארטריטיס (שחיקת סחוסים במפרק). ביצוע תרגילים שונים כנגד ההתנגדות הטבעית של המים מאפשר לחזק שרירים ומפרקים ולשפר את היציבה גם בלי עומס יתר מסוכן, ולכן הכדאיות הרבה של ההידרותרפיה.

רייקי – לאיזון שדות האנרגיה

עמים רבים במזרח הרחוק מאמינים כי כל מצוקה פיזית היא תולדה של בעיה אנרגטית. רייקי היא שיטת טיפול ששורשיה הם בטיבט והטכניקות העכשוויות שלה פותחו ביפן. זהו טיפול אנרגטי במהותו, כשהתוצאה היא הגברת האנרגיה במקומות בגוף שבהם היא נמוכה מדי, ואיזון בין מרכיבים שונים של הגוף והתודעה – באמצעות מגע ידיים רך ומדויק. טיפולי רייקי מקלים מאוד על תחושות כאב ומייצרים רגיעה אמיתית. בחלק מהמקרים תשולב המלצה על אביזר אורתופדי רלוונטי דוגמת מדרסים שמבטיחים איזון נכון יותר מבחינת חלוקת העומסים על כף הרגל – חלוקה שמקרינה כמובן גם על הברכיים. המאמר באדיבות מכון אורטופדי עקב אכילס

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן