טיפול רפלקסולוגי לאחר אירוע מוחי

Therapist's hands massaging male foot

רפלקסולוגיה היא שיטת אבחון של מצב הפעילות של כל אחד מהאיברים הפנימיים השונים ומערכות הגוף.

טיפולים רפלקסולוגים

כיוון שכף הרגל היא ההשתקפות של כל האיברים הללו, אפשר באמצעות אבחון של אנשי מקצוע שהם מומחים בתחום זה, לקבוע את המצב של כל אחד מהאיברים וזאת כדי לקבוע אילו פעולות יש לבצע כדי לרפא את המטופל על פי הצורך הספציפי שלו.

המטפל המומחה בתחום זה, מבצע טיפול רפלקסולוגי לאחר אירוע מוחי אשר כולל עיסוי של מיקומים ספציפיים, אשר הוא רואה שהם במצב בעייתי. עיקר הפעילות מתייחסת למיקומים כמו המוח, כלי הדם ומערכת העצבים וזאת בהתאם לסוג האירוע המוחי שעבר הלקוח, איסכמי או המורגי. שיטת הטיפול היא שונה כיוון שההשלכות של כל אחד מאירועים המוחיים הללו היא אחרת.

הייחוד של טיפול רפלקסולוגי לנפגע אירוע מוחי

היתרון של טיפול רפלקסולוגי לאחר אירוע מוחי הוא בכך שאין מדובר בטיפול פולשני אלא בטיפול משלים שמתווסף לסוגים נוספים של טיפולים שמומלצים לאנשים שחוו אירועים מוחיים בדרגות שונות. הפגיעה אצל כל אדם היא שונה, כמו פגיעה בחלק השמאלי של הגוף, קושי בהזזת הגפיים, קושי בדיבור ועוד.

למידה מחדש לאחר אירוע מוחי

לאחר אירוע מוחי, המוח אינו מסוגל להפעיל חשיבה כמו בעבר ולכן הוא אינו מעביר את הפקודות הנדרשות לאיברים כמו הגפיים וליכולת הדיבור. זו הסיבה שבאמצעות טיפול רפלקסולוגי לאחר אירוע מוחי מועבר למוח גירוי מהקצוות החיצוניים שלו והוא זה שמדרבן את המוח לפעול שוב כדי להגיע לאט לאט לרמה של הפעילות כמו בעבר, או קרוב לכך.

מועד ביצוע טיפול רפלקסולוגי

האפשרות לבצע טיפול רפלקסולוגי לאחר אירוע מוחי היא רק לאחר שמצבו של המטופל מתייצב, אין במוח דימום וקיים חוסר בפעילות הנוירולוגית עקב האירוע. זה הזמן לבצע שיקום לאחר אירוע מוחי כדי להיטיב את מצבו של המטופל.

המטרה של טיפול מסוג זה

  • שמירה על יציבותו של המטופל בפאן המנטלי ובפאן הרגשי.
  • גירוי של העצבים הפריפריים במהלך שמתחיל בקצוות החיצוניים ומועבר למוח.
  • הרגעה ואיזון כדי ליצור טיפול מוצלח.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן