הרחקת עכברים טבעית

group of mice walking in a luxury old-fashioned room

הימצאותם של עכברים בסביבת המגורים אינה רצויה ולכן קיימת חשיבות רבה להרחיק אותם מוקדם ככל האפשר. זאת מכיוון שהמכרסמים כמו עכברים וחולדות נושאים חיידקים ומחלות שהן מסוכנות לבני האדם וגם לחיות המחמד כמו הכלבים הביתיים. בשנים האחרונות התעוררה המגמה לא לבצע הדברה כימית לעכברים אלא להביא לידי הרחקת עכברים טבעית ללא ריסוס וללא הרג.

שיטות שונות להרחקת עכברים באופן טבעי

בשנים האחרונות נוצרה מגמה חדשה של הרחקת עכברים טבעית וזאת לאור החשיבה שעל פיה כדאי להחזיר את המכרסמים הללו שמגיעים לסביבת המגורים לטבע. מקומם הוא במחילות ותפקידם על פי מחזור החיים בטבע הוא חשוב גם כן. אם ישמידו אותם באמצעות מלכודות או רעלים, הכמות הכללית שלהם תקטן.

1. שיטת לכידת עכברים וחולדות

איש מקצוע שהוא לוכד עכברים, מבצע הרחקת עכברים טבעית כיוון שהוא יודע כיצד לתפוס את החולדות ברגליהן בדרך שהן אינן יכולות להתנגד לתפיסה והן גם אינן מסוגלות לנשוך אדם זה. לאחר הלכידה הלוכד מניח את החולדה באופן זמני בתוך כלוב. בנוסף לכך בבתים שנראו בהם עכברים, האדם המיומן מציב כמה מלכודות בכמה נקודות רגישות, כמו במטבח וממתין עד שהעכבר או העכברים ייתפסו.

מדובר במלכודות שאינן גורמות נזק לעכברים, אינן הורגות אותם אלא זו תפיסה שלהם בלבד. בכל עת אפשר להרים את המחסום ולשחרר את העכבר לטבע. המטרה היא רק לתפוס אותו כדי שלא יהיה בבית ולא מעבר לכך.

גם את העכברים הללו הלוכד מניח באופן זמני בכלוב ולאחר מכן הוא מסיע אותם לטבע, לדיונות חול או למקומות אחרים בטבע שיש בהם מחילות. שם הוא משחרר את החיות לטבע ומאפשר להן לחיות בסביבה הטבעית שלהם ולא בקרבת בני האדם.

לוכדי עכברים וחולדות רבים ברחבי ישראל החלו לפעול כך בשנים האחרונות, הם משחררים בכל כמה ימים כמות גדולה של מכרסמים וכך הם לא פוגעים בחיות הללו ומאפשרים להם לחיות במקומות שמתאימים למחייתם.

2. הרחקה של עכברים באמצעות מכשיר תדרים

שיטה חדשה נוספת של הרחקת עכברים טבעית היא שימוש במכשיר אלקטרוני אשר מפעיל תדרים נמוכים וגם יוצר רטט. מתקינים מכשיר זה בחצר או בגינה והעכברים אשר נחשפים לתדרים הללו ולתחושת הרטט מפחדים מאד ובורחים מהמקום הזה. השילוב של שתי התכונות הללו מעביר בהם תחושה של חוסר יציבות, כמו רעידת אדמה ולכן הם נסים על נפשם ומתרחקים מסביבת המגורים.

לבני האדם מכשיר זה אינו מפריע, אנחנו לא חשים כלל בתדרים הנמוכים הללו ולכן הצבתו של המכשיר משרתת מצוין את כל המטרות. גם מתבצעת הרחקת עכברים טבעית וגם העכברים אינם נפגעים וכך הם חוזרים לטבע.

3. חתולים בקרבת הבית

העכברים נרתעים מהחתולים ולכן אם הם חשים שבסביבה זו גדלים חתולים או אם המשפחה מגדלת חתול ביתי, העכברים יעדיפו להתרחק ממקום זה. גם בדרך זו של הרחקת עכברים טבעית, העכברים והחולדות לא יהיו בקרבת הבית.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן