הרחקת נמלים טבעית

Troop of ants

אף אחד לא נהנה לראות את שורות הנמלים שמגיעות הביתה ולכן הדיירים מעוניינים להרחיק את הנמלים מהבית ומהחצר. קיימת השיטה של הריסוס הכימי או האקולוגי באמצעות מדביר, אך במציאות העכשווית דיירים רבים מעדיפים להשתמש בשיטות טבעיות שונות כדי להרחיק את הנמלים.

שיטות להרחקת הנמלים

קיימות כמה שיטות טבעיות לצורך הרחקת נמלים טבעית. כדאי לבצע אחת מהן ואם השיטה הספציפית לא פתרה את הבעיה, להשתמש בדרך אחרת עד שהבעיה תיפתר. כיוון שיש כמה וכמה שיטות שהן אפקטיביות, מרב הסיכויים שאחת השיטות תתאים להכחדת הנמלים, כאשר מדובר בנמלים מהסוגים הרגילים ולא בנמלות אש (במקרה של נמלי אש אדומות ראו מידע נוסף ומקיף יותר בנוגע להדברת נמלי אש אדומות), אשר זקוקות לטיפול אחר לחלוטין.

היערכות בבית

חשוב לבצע ביום יום מניעה של הגעת נמלים וזאת באמצעות ניקיון מוקפד בכל הבית ובמיוחד במטבח. יש לסגור כהלכה את כל פריטי המזון ולא להשאיר מוצרים פתוחים. הדגש הוא במיוחד על מאכלים מתוקים כמו ריבה, סוכר, שוקולד וכו', כיוון שהם ידרבנו את הנמלים ליהנות במטבח הביתי.

אם קיימים בבית סדקים, מומלץ לאטום אותם, כדי לחסום פתח כניסה משמעותי של הנמלים לתוך המרחב הביתי.

אמצעי הרחקה טבעית של נמלים

קו החשיבה הוא לפזר מוצרים ספציפיים בכמה נקודות בבית אשר לאור הריח שלהם, תתבצע הרחקת נמלים טבעית:

  • הריח החזק והדומיננטי של עשבי התיבול מרחיק את הנמלים ולכן כדאי לשתול בעציצים בבית צמחי תבלין כמו לבנדר, נענע, מרווה ורוזמרין. בנוסף לכך אפשר לייבש עלי נענע או להשתמש בשמן אתרי של נענע, להוסיף מים ולרסס מעת לעת בכמה נקודות, כדי ליצור הרחקת נמלים טבעית .
  • הריח החזק גם של מקלות קינמון, עלי דפנה מפריעים לנמלים ולכן אם הם קיימים על הרצפה, הנמלים יחפשו מקומות אחרים להסתובב בהם.
  • גם לחומץ יש ריח חריף עבורן ולכן אפשר לשפוך מעט מנוזל זה בחריצים של האריחים ובפינות נוספות בבית. אופציה נוספת היא להוסיף חומץ למים כאשר שוטפים את המרצפות. הריח לא יפריע לבני האדם, אך בהחלט יפריע לנמלים.
  • אפשר לפזר מעט אבקת כביסה, פולי קפה בעלי ארומה, פלפל שחור או פלפל קאיין. התוצאות לא יאחרו לבוא והנמלים לא יחזרו.
  • הרחקת נמלים טבעית מתבצעת גם באמצעות הריח של פרי ההדר שהוא חמוץ עבור הנמלים ולכן אפשר לפזר מעט מיץ לימון סחוט או לחלופין להניח קליפות של תפוז או של לימון בכמה מקומות.
  • גירים מכילים סידן פחמתי שמפריע לנמלים, לכן מציירים כמה קווים צבעוניים בכניסה לבית והנמלים לא ייכנסו פנימה.
  • מרתיחים מים ומוסיפים לתוכם כמות נכבדה של מלח שולחן. לאחר שהנוזל מתקרר מרססים זאת בכמה מקומות, הטעם לא אהוב על הנמלים.
  • אופציה נוספת בעת הצורך היא באמצעות מזרק המכיל ג'ל ייעודי לכך. המלכה טועמת את הג'ל ומתה וכך נעלמים הנמלים.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן