הרחקת יתושים טבעית

Closeup on traditional mosquito repellent coil emit smoke to repel mosquito outdoor

יתושים אשר קרבים לאנשים ולילדים בביתם ובחצר, הם מטרד מהותי ולכן תמיד מחפשים פתרונות מקוריים ואפקטיביים כדי להילחם בתופעה זו.

הרחקה ומניעה של יתושים

השלב הראשון הוא לעשות כל שניתן כדי למנוע את הגעתם לקרבת הבית. היתושים מתרכזים בשלוליות קטנות וגדולות שנוצרות עקב השקיה של מים רבים מדי, או כמות גדולה של מים שנשפכו מסיבה מסוימת. אם נוצרות שלוליות כאלו חשוב לייבש אותן באופן מידי וכך למנוע את הגעתם של יתושים רבים אשר חשים שיש מים ומגיעים מהר מאד.

שימוש בתכשירים טבעיים להרחקת יתושים

קיימות כמה אופציות של שימוש בתכשירים צמחיים ואחרים כדי לבצע הרחקת יתושים טבעית, כמו לדוגמה:

  • לפזר אבקת סודה על משטח והיתושים יתרחקו ממקום זה.
  • להדליק נר שמיוצר מצינטרולה. היתושים אינם אוהבים ריח זה ולכן יתרחקו.
  • שימוש בשמן אשר מופק מצמח הצינטרולה. הצמח אינו רעיל ומבצע פעולה מושלמת כיוון שהיתושים נרתעים מהריח שלו.
  • טפטוף של שמנים אתריים אחרים כמו לימונית או שמן לימון בעלי תוצאה זהה.
  • טפטוף של שמן עץ התה האוסטרלי שיש לו ריח חזק מאד וגם הוא יוצר מצב שהיתושים מתרחקים מהאזור.
  • ערבוב עשר טיפות של שמן אתרים שונים כמו אקליפטוס, שמן גרניום, עשב לימון עם 50 מ"ל של מים. כדאי לשים זאת בכלי ייעודי לכך ולרסס במקומות שונים בבית.
  • ריח של צמחים טריים דומיננטיים גורם ליתושים להתרחק כמו לדוגמה לבנדר, בבונג ונוספים ולכן כדאי לפזר עציצים בכמה מקומות בבית ובמרפסת.

הדברה נגד יתושים

חברת הדברה מבצעת הדברה ייעודית נגד יתושים תוך שימוש באמצעי הדברה ירוקים / הדברה אורגנית שמאושרים לשימוש ויוצרים אפקטיביות רבה בדירות, בחצרות ובמקומות ציבוריים. קיימת חשיבות רבה לבצע את ההדברה באופן מהיר לאחר שרואים את היתושים שמתחילים להתאסף בשלוליות בקרבת המגורים.

התנהלות בבית כדי למנוע עקיצה של יתושים

היתושים אוהבים מאד לעקוץ בעיקר ילדים כיוון שהעור שלהם הוא דק. אם מדובר בתינוקות רצוי להניח כילה על פני כל המיטה כדי למנוע חדירה של היתושים. בנוסף לכך כדאי לפזר בבית כמה מכשירים בעלי נורות ששמים בתוך השקע החשמלי והם מתקרבים למכשיר ומתחשמלים. קיימים גם קטלנים בעלי נורות אולטרה סגוליות. היתושים נמשכים לצבע זה וכשהם קרבים הם נבלעים בתוך המכשיר ומתחשמלים.

כדאי לפזר בבית צמחים בעלי הריחות הדומיננטיים וגם כמה מכשירים ובדרך זו תתבצע פעילות בכמה כיוונים, כך שהכמות של היתושים תפחת משמעותית.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן