הרחקת זבובים טבעית

Fly in the Sun

הזבובים הם מטרד ולכן ברוב הבתים עושים כל שניתן כדי להרחיק אותם הן מבני האדם והן מהמזון. קיימים כמה כללי התנהלות בבית שאם נקפיד עליהם, נמנע את הגעתם של הזבובים ולכן חשוב לנהוג כך בכל בית.

דרכי מניעה והרחקה של זבובים בבית

אורח החיים בבית צריך להיות תוך שמירה קפדנית על ניקיון ועל היגיינה. לנקות את הבית על כל רבדיו ובמיוחד את המטבח, לא להשאיר כלים מלוכלכים בכיור, אלא לשטוף אותם בסמוך לסיום הארוחה או להכניסם למדיח הכלים וכך למנוע את התקרבותם של הזבובים.

כאשר מכינים תבשילים, לא להשאיר אותם חשופים אלא תמיד לדאוג שיהיה מעליהם מכסה מהודק שלא יאפשר חדירה של זבובים פנימה. הם מריחים מיד את ריחות הכנת הבשר והדגים ותוך דקות אפשר כבר לראות אותם במטבח.

הגנה ברחבי הבית

אחת הדרכים החשובות היא להתקין רשתות נגד יתושים וזבובים. אפשר להתקין רשתות איכותיות כאלו על כל החלונות סביב הבית וגם על הדלתות הפנימיות שמובילות למרפסת או לחצר. הרשתות הללו מסוגלות למנוע את כניסתם של רוב הזבובים הביתה. אם יש תינוקות בבית, כדאי לעטוף כראוי את המיטה שלהם בכילה אשר היא רשת צפופה מאד ולכן הזבובים אינם מסוגלים לחדור פנימה.

אופציות טבעיות נוספות הן מילוי שקיות במים ובמטבעות ותלייה שלהם בכמה מקומות בבית ובחצר, כך גם לתלות דיסקים ישנים. ההשתקפות המתכתית הזו מפריעה לזבובים והם מתרחקים ממקום זה.

שימוש בצמחי תבלין

הזבובים נרתעים מהריח הדומיננטי של צמחי התבלין ודבר זה מרחיק אותם. לכן כדאי לשתול בחצר צמחי תבלין כמו רוזמרין, גרניום ואחרים. בנוסף לכך כדאי לפזר בבית כמה עציצים שגם בהם יצמחו צמחי תבלין מסוג זה. בפעולה ממוקדת זו הרצון של הזבובים לחדור הביתה, תפחת. לעוד צמחי מרפא »

שימוש בצמחים ובשמנים אתריים

השילוב של צמחים ספציפיים ושמנים אתריים מסוימים, יוצר תערובת שאינה אהובה על הזבובים. כך אפשר להניח חצי לימון ובתוכו כמה חלקים של צמח הציפורן, שמן אתרי בריח לבנדר, שמנים ארומטיים בעלי ריחות חזקים, מלפפון חתוך וגם מחטים של עצי אורן.

תרסיס בבית

אפשר להכין תערובת של שמן אתרי בטעם מנטה, שמן אתרי למון גראס, מים ונוזל כלים. בשילוב של כולם יחד יוצר ריח שדוחה את הזבובים ולכן כדאי לרסס את השילוב הזה בכמה מקומות ברחבי הבית והזבובים ימצאו את דרכם החוצה.

הדברה ירוקה נגד זבובים

המדבירים המקצועיים והמנוסים מבצעים הדברה ירוקה בבתים ובגינות באמצעות חומרים אקולוגיים שאין בהם חומרים כימיים. זו דרך נוספת לביצוע הרחקת זבובים טבעית ולנוחותם הרבה של בני הבית. חשוב לבצע פעולה זו באמצעות מדביר שעבר את ההכשרה המתאימה והוא מיומן בשימוש בחומרים הללו. כמו כן יש לוודא שיש ברשותו רישיון תקף לעסוק בתחום ההדברה.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן