הרחקה טבעית של ג'וקים

Dead cockroach on floor

הג'וקים שמגיחים פתאום הביתה דרך פתחים שונים או במעוף דרך התריסים, מפריעים מאד לחיי היום יום שלנו ולכן כולם מחפשים דרכים חדשניות, כדי לא לפגוש את התיקנים בבית.

התנהלות בנושא מזון בבית

לאורך כל היום חשוב להקפיד ולא להשאיר שאריות של מזון בחדרים או במטבח. כל השאריות אמורות להיות בתוך פח האשפה הסגור, הכלים נקיים או במדיח וכל המזון בתוך קופסאות אטומות בארונות או במקרר. וכך אין לג'וקים בשביל מה להגיע לבית זה. גם כך הם יכולים להישאר ללא מזון שבוע ימים ולכן הם יעדיפו להגיע לבית אחר.

שיטות טבעיות להרחקה של ג'וקים

קיימות כמה שיטות של הרחקה טבעית של ג'וקים על ידי פיזור חומרים טבעיים ספציפיים ברחבי הבית. הריח שלהם ידיר את התיקנים מהבית.

ההמלצות הן:

  • לפזר שיניים של שום, קליפה של המלפפון ועלי דפנה יבשים שהם בעלי ריח דומיננטי.
  • במקומות מועדים לפורענות שאליהם מגיעים ג'וקים מעת לעת, מטפטפים מעט שמן נים בכמה מקומות ברחבי הבית. התוצאות של הימצאותו של השמן וריחו היוצא דופן יובילו להכחדה במהרה.
  • מכינים מרקחת של טיפות שמן אתרי בטעם מנטה, טיפות שמן אתרי מעץ הברוש, שמנים נוספים כמו רוזמרין/אורגנו/ מרווה עם עשב לימון וציטרונלה. ממלאים בקבוק תרסיס ומתיזים במקומות שאליהם מגיעים התיקנים.

ריסוס של חומרים אורגניים

הרחקה טבעית של ג'וקים אפשר לבצע גם באמצעות הדברה אורגנית טבעית. מדובר בהדברה תוך שימוש בחומרים אורגניים שהם אינם כימיים. ההדברה האקולוגית מאפשרת לרסס באמצעות חומר זה בכל מקום בבית בדיוק כמו שמבצעים הדברת ג'וקים בעזרת חומרים כימיים.

החומרים האקולוגיים יוצרים אפקטיביות זהה ולכן בשנים האחרונות רוב הלקוחות מעדיפים את ההדברה האקולוגית וכך הם אינם מכניסים חומרים כימיים לביתם.

שיטת הריסוס האקולוגי

לפני הריסוס יש לסדר כראוי את הבית כך שלא יהיו פריטים כמו בגדים או צעצועים על הרצפה, כל כלי המטבח ימוקמו בתוך הארונות והשיש יהיה פנוי לחלוטין. את כל הרהיטים והציוד שממוקמים צמוד לקירות מזיזים במעט כדי שהמדביר יוכל לרסס לאורכם של כל קירות הבית.

ריסוס ממוקד יבוצע גם בסיפון שממוקם מתחת לכיור המטבח וזאת מחשש שייצאו משם תיקנים עקב ההגעה שלהם למקומות שיש מזון אורגני.

בתום הריסוס של הרחקה טבעית של ג'וקים, סוגרים היטב את הבית ואת כל חלונותיו ומעניקים לחומק זמן לשקוע. לאחר כשעתיים מאווררים את הבית ומאפשרים לבני הבית לחזור אליו. כדי שהחומר יוטמע כראוי, לא שוטפים את האריחים ואת הפרקטים ביום זה, אלא ממתינים ימים בודדים ורק לאחר מכן שוטפים אותם. גם לאחר כמה חודשים, תיקן שיגיע הביתה יחוש בריח וימות באופן כמעט מידי, זאת אף על פי שכל בני הבית אינם חשים בריח שנותר בבית או על רצפתו.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן