הלוקס ולגוס רפואה סינית

Chinese medicine

הלוקס ולגוס הינו מצב שבו עצם הבוהן פונה לכוון מרכז כף הרגל בעקבות כך נוצרת בליטה הנקראת בוניון בשפה הרפואית כשעל ידי כך נוצר עיוות שעצם הסטייה של העצם נקראת ולגוס בעקבות דחיפת העצם, כל יתר האצבעות מוזזות על ידי כך ונוצר העיוות הפתרון ברפואה המערבית הוא באמצעות ניתוח הלוקוס ולגוס רפואה סינית יש לה טיפולים אלטרנטיביים שעשויים להועיל כאשר הבעיה לא חמורה.

איך נוצרת התופעה הלוקס ולגוס?

תופעת הלוקס ולגוס נוצרת בתחילה כיבלת ולאחר מכן בשלב מסוים מתפתח במקום עור קשה שבאופן טבעי הוא אמור לשמור על העצמות שלא יפגעו מהיבלת שהתהוותה וכהמשך ישיר לכך נוצרת ברגל בליטה בעצם והאדם שאצלו מתפתחת הבעיה בסוג של הרגל מסגל לעצמו הליכה ודריכה הנקראת גם כפכף נושר שזהו בסופו של דבר העיוות ויש לה הקשרים הלוקס ולגוס רפואה סינית או בשמה הנוסף בוהן קלובה.

שכיחות הלוקס ולגוס אצל האנשים

כמו שידוע השם שניתן לתופעת הלוקס ולגוס הוא גם בשמו בוהן קלובה. היא מופיעה בדרך כלל בשלב מאוחר בחיינו למרות שישנן תופעות אלו גם אצל צעירים וצעירות, הלוקס ולגוס נפוצה ושכיחה במספרים הרבה יותר גדולים בעיקר אצל נשים בשנות השלושים ומעלה לחייהן, הסברה שנוצר הלוקס ולגוס רפואה סינית טוענת כי היא נוצרת כתוצאה מחסימה וקיפוח רגשי לאורך שנים אצל הנשים וזאת כתוצאה מנתינה האין סופית שלהן לגידול הילדים והשריר של הבוהן הוא אחראי לרגש המניע את הראש.

הגורמים להלוקס ולגוס?

לנשים נגרם הלוקס ולגוס רפואה סינית טוענת כי בעיקר עקב נעילת נעלי עקב עם בית אצבעות צר. ידוע גם שרקדנים וביניהם רקדני בלט הנאלצים לעמוד זמן ממושך על קצות אצבעותיהם יכולים לסבול מתופעה זו בשלב כלשהו בחייהם. יש את התוצאה של בעיות מכניות כמו רגל שטוחה או גמישות יתר בכף הרגל. דלקת פרקים יכולה גם כן לגרום לתופעה וכמובן תופעה תורשתית יכולה להיות הסיבה.

טיפול הלוקס ולגוס רפואה סינית

הרפואה המערבית מטפלת בתופעה באמצעות ניתוח שאורך ההחלמה ממנו נמשך מספר חודשים והתוצאה היא שהעצם חוזרת למצב יותר סימטרי כלפי יתר האצבעות וכמובן הגמישות בתנועת האצבעות והבוהן, אפשרות אחרת לא כירורגית לטיפול בבעיית הלוקס ולגוס רפואה סינית  מאפשרת מספר טיפולים כגון: טיפולים רפלקסולוגים משקמים. בעיות הלוקס ולגוס רפואה סינית ממליצה על עיסוי אזור הבליטה לחיזוק השרירים והגידים ודיקור סיני, בבעיות של הלוקס ולגוס לא חמורות ניתן לטפל מקומית גם על ידי הלבשת סד או מיישר בוהן מסיליקון שהוא למעשה חלק מפריד לאצבע בעת טיפול הלוקס ולגוס רפואה סינית משלימה לפני הפניה לניתוח יכולה להיות פתרון מועיל וללא תופעות לוואי.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן