האם דיקור סיני מסייע לניקוי רעלים?

שיאצו

הרפואה הסינית המסורתית, הדוגלת בפילוסופיה ואמצעי ריפוי טבעיים, הביאה לחיינו מגוון דרכים ושיטות טיפול, כשדיקור סיני הוא ללא ספק אחת משיטות הטיפול המוכרות והנפוצות ביותר. לצד יעילות הדיקור הסיני בהקלה על כאבים והפגת מתחים, נשאלת השאלה: האם שיטת הדיקור סיני מתאימה גם לטיפול בניקוי רעלים?

דיקור סיני

לצד הרפואה הקונבנציונאלית המוכרת, ניתן למצוא כיום מגוון דרכים ושיטות רפואה נוספות, המוכרות בשם רפואה אלטרנטיבית – משלימה, כשאחת המפורסמות מבניהן היא הרפואה הסינית, המאמינה כי קיים קשר הדוק בין הגוף והנפש וכאשר מתקיים חוסר איזון בין השניים, הרי שמתפתחות בעיות גופניות / רוחניות שונות.

לצד צמחי מרפא וטיפול במגע, נמצאת גם שיטת הדיקור הסיני המוכרת והנפוצה, אשר באמצעות דקירת מקומות מיוחדים בגוף (בהתאם לנקודות הדיקור המיוחדות, המקשרות בין הבעיות השונות לאיברים ספציפיים בגוף) על ידי מחטים דקיקות, מאפשרת התמודדות עם שורה של מצבים, החל מהרגעה ואיזון של מצבים נפשיים, לרבות התמודדות עם התמכרויות, כמו הפסקת עישון ואף התמודדות עם תסמיני גמילה מעישון ועד הקלה על כאבים שונים.

ניקוי רעלים והפסקת עישון

לפני שנעסוק בשאלת ההשפעה של דיקור סיני על ניקוי רעלים, כדאי שנבין מה זה אומר בכלל ניקוי רעלים. מבלי שנשים לב ונקדיש לכך תשומת לב מיוחדת, אנחנו מוקפים בחומרים רעילים שונים, אותם אנחנו צורכים בתדירות כזאת או אחרת, כמו למשל בחומרי קוסמטיקה, בתרופות ואפילו באוכל שאנחנו אוכלים (צבעי מאכל, חומרי הדברה, שומן טראנס ועוד) ובמים שאנחנו שותים (מתכות כבדות ומזהמים נוספים).

לצד הימצאותם של חומרים מזהמים אלו במוצרי צריכה בסיסיים למדי, ישנם כאלה המכניסים לגופם במודע חומרים מסוכנים ורעילים במיוחד וזאת באמצעות עישון סיגריות. אמנם לגוף שלנו יש יכולת טבעית להגן ולרפא את עצמו, אך פעמים רבות מומלץ לסייע לגוף ולהגביר את יכולת ההגנה טבעית, שתאפשר לו פעולת ניקוי רעלים יעילה, כמו גם גמילה מעישון, כשאחת האפשרויות הטבעיות היא באמצעות דיקור סיני.

כיצד דיקור סיני מסייע לניקוי רעלים?

בין מערכות הגוף החשופות ביותר לרעלים השונים נמצאים הכבד והריאות, כאשר האחרונה מושפעת באופן ישיר גם מצריכת הסיגריות. כך, גם על פי תורת הרפואה הסינית הכבד נקשר לפעולת ניקוי רעלים, כאשר נקודות הדיקור השונות המשפיעות על הכבד יכולות להיות באזורים שונים בגוף, דוגמת כף הרגל, מעל עצם הקרסול, בשקעים שמתחת לעצמות הבריח, באזור מפרק כף היד ועוד.

גמילה מסיגריות באמצעות דיקור סיני

ראינו כי פעולת עישון סיגריות היא נדבך מרכזי בכל הקשור להכנסת רעלים לגופנו, כאשר מלבד הטיפול בניקוי הרעלים, שיטת הדיקור הסינית מאפשרת התמודדות גם עם תופעת ההתמכרות הנלווית לעישון.

כאמור, דיקור סיני מתייחס גם לפן הנפשי, הנמצא בבסיסה של תופעת ההתמכרות, כאשר הטיפול הוא אינדיווידואלי ומותאם אישית לכל אחד ונועד בעיקרו להשפיע על אזורים במוח הקשורים להתמכרות ודיכוי הדחף לסיגריות.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן