איך בוחרים מרפאת שיניים?

Dental inspection

רופא שיניים הוא בעל מקצוע מבוקש אין אדם כמעט שלא יהיה זקוק לשירותיו באיזה שלב בחיים, שכן את השיניים צריך לתחזק כל הזמן, רבים מרגישים בעיה ולא יודעים איך בוחרים מרפאת שיניים? שכן זהו שירות יקר מאוד ומלווה בכאב פיזי ולעיתים גם נפשי.

איך בוחרים מרפאת שיניים המתאימה לנו ביותר?

ישנם מספר פרמטרים שיש לבדוק לפני שעונים על השאלה איך בוחרים מרפאת שיניים?

  • ראשית יש לבצע תחקיר, לברר על המרפאה ועל רופאי השיניים והצוות שלה לקבל חוות דעת והמלצות לגבי המרפאה והרופאים מחברים, מכרים, מבני משפחה שטופלו בה, חשוב לקבל אינפורמציה כדי למצוא מרפאת שיניים שתהיה כתובת אחת קבועה ואמינה לכל סוגי הטיפולים.
  • בדקו באינטרנט על המרפאה והרופאים בה, קבלו חוות דעת והמלצות ובדקו שאין כתבי תביעה על רשלנות.
  • אל תתפתו למחירים זולים, אמנם טיפולי השיניים הם יקרים אך הבריאות והנזקים מטפולים לא נכונים עלולים להיות גרועים יותר.
  • רצוי לבחור מטפלים שיהיה נוח איתם ושיהיו נגישים לכם הן מבחינת מקום המרפאה והן מבחינת לוחות הזמנים והזמינות של הרופאים.
  • חשוב לבחור מרפאה שאתם סומכים עליה.
  • בקשו לראות רישיון והאם הרופאים חברי הסתדרות הרופאים, אם אתם זקוקים לטיפולים מיוחדים כמו השתלות חשוב לבחור רופאים בעלי רישיון והכשרה לעסוק בתחום.

השלבים בדרך לבחירת מרפאת שיניים נכונה

לפני בחירת מרפאת שיניים בקריות, תל אביב או כל מקום אחר יש מספר שלבים שיש לבדוק:

ראשית הגדרת הצרכים שלכם, לדוגמה אם זקוקים לרופא שיניים לבדיקות תקופתיות אפשר להסתפק ברופא שיניים כללי אך אם אתם זקוקים לטיפולים מורכבים לשיקום הפה ושתלים תצטרכו רופא מומחה בשיקום הפה, אם אתם זקוקים לטיפולים עבור ילדכם? אזי אתם צריכים מרפאה אשר יש בה מומחה שמוסמך לטפל בילדים.

לאחר בירור הצרכים בדקו וסננו את המרפאות הרלוונטיות לכם, גשו למרפאה והתרשמו ממנה.

מה חשוב לבדוק במרפאת השיניים?

לפני שבוחרים מרפאת שיניים רצוי להיכנס למרפאה ולבדוק מספר דברים חשובים:

בדקו את המרפאה האם היא אסתטית ונקיה? המרפאה אמורה להיות נקיה מסודרת ומאורגנת היטב, אנשי הצוות צריכים להיות מסבירי פנים ושרירותיים, סבלנים ואוהדים כדי שתרגישו בנוח לשאול כל שאלה לגבי הטיפול ההנחיות לפניו ואחריו וכמובן לגבי העלויות, מרפאת שיניים אמורה להציג בבירור את המדיניות שלה כגון האחריות לגבי הטיפולים לתיקונים.

 התבוננו סביב ובדקו האם הציוד במרפאה חדיש או מוזנח, האם הרופאים והצוות המטפל עובדים עם כפפות?

איך בוחרים מרפאת שיניים לילדים?

בחירת מרפאת שיניים לילדים היא משימה חשובה שכן יש לה השלכות רבות בעתיד על הילד, חשוב לבדוק באם הרופאים בעלי התמחות הנדרשת לטיפול בילדים? אמנם המקצוענות מאוד חשובה אך יש לשים לב גם לגישה של הצוות כלפי הילדים והאם יש לרופא ולצוות סבלנות לילדים האם הילדים משתפים איתם פעולה, האם מרפאת השיניים ידידותית ונעימה? האם הילדים זוכים לתשומת לב מיוחדת ואולי אפילו יקבלו פרס קטן על הביקור? הדברים הקטנים הללו חשובים לילדים כדי למנוע חששות ופחדים מרופאי השיניים. 

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן